یک مقام ایرانى: ابتلاى بیش از ۱۰ هزار نفر از کادر درمانی به کرونا

قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت ایران روز پنج‌شنبه اول خرداد اعلام كرد که بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنان بخش درمانی کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

جان‌بابایی که در مراسم تجلیل از تلاش پزشکان وپرستاران ایران سخن می‌گفت، این میزان ابتلای آنها به ویروس کرونا را نشانه ازخودگذشتگی کادر درمانی کشور دانست.

ماه گذشته وزارت بهداشت ایران گزارش داد که بیش از ۱۰۰ نفر از پزشکان وپرستاران در کشور بر اثر ابتلای به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنین کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنج‌شنبه از شناسایی ۲۳۹۲ بیمار جدید کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد واعلام كرد كه مجموع بیماران کرونا در کشور به ۱۲۹ هزار و۳۴۱ نفر رسید.

جهانپور ادامه داد که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۶ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند ومجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۷۲۴۹ نفر رسید.

با این حال گزارش‌های دیگر حاکی است که رقم مبتلایان وجان‌باختگان بسیار بیش از این ارقام است.

منتقدان می‌گویند پنهان‌کاری مقام‌های ایران درباره شیوع کرونا در استان مذهبی قم، باعث شد این بیماری به کل کشور سرایت کند. در همین حال در مورد آمار رسمی قربانیان بیماری همچنان تردید جدی وجود دارد.

در حال حاضر ماه‌ها است که بخش عمده‌ای از کسب وکارها به خاطر این بیماری متوقف شده ومشکلات روحی واقتصادی بسیاری گریبان شهروندان ایران را گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید