گزارش: هک شدن ۲۸ ‌سایت مربوط به وزارت ارتباطات ایران

“ايران واير” در گزارش چهارشنبه پنج وبيستم دى ماه منشر شد گفت كه سایت وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات ایران به اضافه سایت‌های استانی این وزارتخانه در مجموع ۲۸ سایت در یکشنبه ۲۲ دی‌ماه، به دست گروهی موسوم به #OP999 هک شده‌ اند.

گزارش “ايران واير” اشاره كرد كه “هنوز اطلاعات دقیقی درباره این حمله سایبری منتشر نشده است اما گروه #OP999 در اطلاعیه ‌ای که روی این سایت‌ها قرار داده است آمده است “این یک هشدار جدی به تمام مسئولان حکومتی، سیاسی ونظامی جمهوری اسلامی است. شماها که ۴۰ سال است با دروغ سیستماتیک، فساد گسترده وجنایت علیه شهروندان ایرانی ومردم دیگر کشورهای جهان ارتزاق کرده ‌اید”.

اطلاعیه گروه هكرها افزوده است: “بدانید وآگاه باشید که یوم‌ الحساب برای پاسخگویی به اعمال خبیثانه‌تان بسیار نزدیکتر از آن است که بتوانید تصور کنید. دیری طول نخواهد کشید که در دادگاه‌های صالحه، به پای میز محاکمه ومجازات خواهید نشست. بدانید که مقاومت شما برای رویارویی با این موضوع، سرنوشتی جز مشابه قاسمی سلیمانی برایتان به بار نخواهد آورد”.

بر اساس گزارش ماهنامه پیوست، اطلاعات دقیقی از این حمله سایبری منتشر نشده است اما این سایت‌ها که ظهر روز ۲۱ دی‌ماه از دسترس خارج شده بودند به حال عادی بازگشتند. با این حال مسئولان وزارت ارتباطات برای جلوگیری از هرگونه حمله یا ایجاد مشکل دوباره، سرورهای خود را خاموش کرده بودند.

پیش‌تر وزير ارتباطات ایران، محمد جواد آذری جهرمی، در واکنش به هک‌های اتفاق افتاده در توییتر خود گفته بود که “رسانه‌ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم که مدتهاست ما با تروریسم مواجهیم. نه یک حمله، بلکه در سال گذشته ۳۳میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم”.

ممکن است شما دوست داشته باشید