گزارش ها: یکی از اعضاى سپاه پاسداران در یمن کشته شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، یکی از اعضاى سپاه پاسداران بنام سید مصطفی محمدمیرزایی، در یکی از محور‌های مقاومت منطقه كشته شده است. اين در حالى است كه سايت “ايران واير” گفت میرزایی از نیروهای تحت امر قاسم سلیمانی بود ودر درگیری‌های یمن کشته شد.

خبرگزاری صدا وسیما به نقل از یک منبع آگاه نظامی، گفت میرزایی “در یکی از محور‌های مقاومت منطقه کشته شده است. اما گزارش “ايران واير” توضيح داد كه این فرد صبح روز جمعه ۱۳ دی جان باخته است ومرگ او ارتباطی با مرگ قاسم سلیمانی در عراق نداشته است.

گزارش‌های تائید نشده حکایت از آن دارد که این عضو سپاه پاسداران در درگیری‌های یمن کشته شده، اما سپاه پاسداران از اعلام محل کشته شدن این فرد خودداری می ‌کند. جسد این فرد هنوز در یمن پیدا نشده ومقام‌های ایران در تلاش برای بازگرداندن او به تهران هستند.

شبه نظامیان حوثى که از حمایت ایران برخوردارند به اختلال امنيت كشور ومردم يمن متهم شد. جامعه بين المللى اقدامات شبه نظامیان حوثى وحمايت رژيم تهران به آنها محكوم مى كند وخواستار وقف عمليات جنگى در يمن مى شود.

عربستان سعودى رهبری ائتلافی نظامی را بر عهده دارد که از سال ۲۰۱۵ در حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری تبعیدی یمن عمليات را براي بازگرداندن مشروعيت در این کشور آغاز کرده است.

شايان بتذكر است كه رهبر رژيم، علی خامنه‌ ای قبلا برای شبه ‌نظامیان حوثی‌ ابراز نگرانی کرد وبه گفته او مبارزین ومجاهدین در یمن محاصره اند، به آنها چیزی نمی ‌شود رساند! اگر می ‌شد رساند، ما بجای یک موشک صد موشک به آنها می‌دادیم!

ممکن است شما دوست داشته باشید