مسافران ایران برای فرار از پيشگيرى هاى کرونا زمان سفر را تغییر دادند

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور وتاکید مسئولان حوزه بهداشت مبنی بر پرهیز از هر گونه سفر مسافران وگردشگران برای فرار از ایستگاه‌های تب‌سنجی زمان سفر به مازندران را از ساعات روز به نیمه شب وبامداد تغییر داده‌اند.

به گزارش خبرگزارى دولتى “ایرنا”، ایستگاه تب سنجی به منظور شناسایی بیماران مشکوک به کرونا از هفتم اسفند ماه سال گذشته با همکاری کادر بهداشتی ودرمانی  در منطقه “لارک ” جاده کندوان مستقر شد. فعالیت این ایستگاه از ساعت ۸ صبح شروع می شود وتا ساعت ۲۰ ادامه می یابد.

اما تعدادى از مسافران ایران وگردشگران برای فرار ازين ایستگاه‌های تب‌سنجی زمان سفر به مازندران را از ساعات روز به نیمه شب وبامداد تغییر داده‌اند.

شماری از مردم غرب مازندران در واكنش با ابراز نگرانی از چشم پوشی مسافران وگردشگران به توصیه های مسئولان نسبت به پرهیز از سفرهای غیر ضروری به منظور مقابله با کرونا در کشور اظهار داشتند که شاهد تردد خودروها با پلاک غیر استان مازندران در محورهای شهری وروستایی این منطقه هستند.

مسئولان بهداشتی ودرمانی مازندران نیز بتازگی ضمن ابراز نگرانی از موج دوم شیوع کرونا در گزارشی توصیه کرده اند که شیوع پرسرعت این ویروس بستگی به مردم دارد که اگر بخواهند به مسافرت های خود ادامه دهند وخانه نشینی را جدی نگیرند، موج دوم ویروس کرونا نگران کننده خواهد بود.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران حدود ۲ هزار نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده واین ویروس تاکنون دهها قربانی گرفت.

وزارت بهداشت ایران امروز پنجشنبه در آخرين آمار مبتلايان وقربانيان ویروس کرونا اعلام كرد كه تعداد كل مبتلايان به اين ویروس از مرز 29 هزار وچهارصد نفر گذشت در حالى كه شمار قربانيان به دوهزار ودويست وسى وچهار نفر رسيد.

ممکن است شما دوست داشته باشید