گزارش‌ها: سیل وآب‌گرفتگی ده‌ها شهر ایران را تهديد مى كند

رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر ایران، مرتضی سلیمی، روز سه‌ شنبه در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفت که در ٣٧ شهر، روستا ومناطق عشایرنشین به ٧۵٣ نفر امدادرسانی شده‌ است واعلام کرد که ۱۶ استان در کشور از اول تا هفتم آبان درگیر سیل بوده ‌اند.

به گفته وى، تعدادی از مناطق استان‌های آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال وبختیاری، خراسان‌ جنوبی، زنجان، سمنان، کردستان، کرمانشاه، قزوین، قم، لرستان، مرکزی وهمدان متاثر از سیل وآب‌گرفتگی هستند.

در همین حال حمیدرضا کاظمی، نماینده پلدختر در مجلس، گفت: “بارش‌های چند روز اخیر به جاده‌های روستایی وپل‌هایی که در سیل گذشته آسیب دیده بودند وهنوز به طور کامل بازسازی نشده ‌اند، خسارت زده وبعضا آنها را تخریب کرده است.”

همچنین گزارش‌هایی درباره احتمال وقوع سیل در تهران منتشر شده است ومحمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت که روز چهارشنبه جلسه ستاد بحران استان برگزار خواهد شد. فیلم‌هایی نیز از مسدود شدن تونل امیرکبیر تهران به دلیل بارش فراوان در روز دوشنبه گذشته منتشر شده است.

با این حال اصغر عطایی، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: “این انسداد نه به دلیل آب‌گرفتگی، که به دلیل حل مشکلات فنی که از قبل از بارندگی هم آغاز شده بود انجام شد وبرای جلوگیری از ورود آب از بزرگراه امام علی به داخل تونل از تردد خودروها جلوگیری کردیم”.

بر اساس بخشی از گزارش این هیئت که روز سه‌ شنبه در خبرگزاری ایسنا منتشر شده در این سیل‌ها بیش از ۶۰ هزار واحد شهری وروستایی تخریب شدند وبیش از ۷۵ هزار واحد مسکونی شهری وروستایی آسیب دیدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید