کنفدراسیون فوتبال آسیا: به زنان ایران اجازه دهید مسابقات را در ورزشگاه تماشا کنند

دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا، ویندزر جان، از مقام‌های ایران خواسته است که به زنان اجازه دهند مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال را که امسال برگزار خواهد شد، در ورزشگاه تماشا کنند.

ویندزر جان در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز، به برگزاری مسابقات فوتبال زنان در ایران هم اشاره کرده و گفته است: “همه باید در نظر گرفته شوند، فوتبال یک ورزش فراگیر است. در ایران هم زنان وهم مردان فوتبال بازی می‌کنند ودر نتیجه همه باید بتوانند مسابقات را تماشا کنند”.

در دوران حکومت جمهوری اسلامی، حضور زنان ایران در ورزشگاه‌ها همواره ممنوع بوده است. تا حدى كه سال گذشته تعدادی از زنان با تغییر ظاهری خود وگذاشتن ریش‌های مصنوعی توانستند وارد ورزشگاه شوند.

در اين راستا، برخی از این افراد هفته گذشته توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شدند. آنها پس از دو روز بازداشت با سپردن وثیقه آزاد شدند. در حالى كه فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، تا نهم شهریور به ایران مهلت داده است که موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها را حل کند.

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، ۱۷ مرداد امسال در پاسخ اختصاصی به پرسش‌های درباره جلوگیری مقام‌های جمهوری اسلامی از حضور زنان در ورزشگاه‌ها اعلام کرد که “زنان باید اجازه حضور در همه مسابقات فوتبال ایران را داشته باشند”.

ممکن است شما دوست داشته باشید