کرونا در ایران: هشدارها درمورد مستهلک شدن نیروی درمانی

همچنان ویروس کرونا در سراسر شهرها واستان هاى ایران شيوع مى شود. اين در حالى است كه مقامات بهداشتى كشور درمورد جان باختن کادر درمان بر اثر اين ویروس وتاثير آن در راه مبارزه با کرونا هشدار مى دهند.

دکتر علی فتاحی، معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی ضمن اعلام آمار ابتلا وفوت کادر درمان به دلیل ابتلا به کرونا، گفت: “تا کنون مردم خیلی دغدغه دسترسی به کادر درمان خصوصا در شرایط بحرانی بیمارستان ها وآی سی یوها نداشتند وباید مراقب باشیم نیروی درمانی مستهلک نشود ودچار مشکل نشویم”.

به گزارش خبرگزارى “ایسنا”، فتاحی در نشست ویدئو کنفرانسی از استودیو سلامت وزارت بهداشت با بیان این که بیش از ۶هزار نفر از کادر درمان در سراسر کشور تا کنون به کرونا مبتلا شده و۱۴۰ جانباخته داریم، گفت: “از این میان پرستاران ۲۲ درصد، پزشکان عمومی ۲۰ درصد، گروه داخلی هشت وگروه زنان با پنج درصد بیشترین مبتلایان به این ویروس را تا کنون تشکیل داده اند”.

وی تاکید کرد: از طرفی هم بیخیالی در برابر این ویروس فاجعه دیگری برای ما رقم خواهد زد. تنها راه مقابله با آن رعایت پروتکل ها ودستورالعمل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی واستفاده از ماسک وسپردن سلامتی خود به دست افرادی که اهل فن هستند”.

از سوى ديگر، علی لاریجانی، رئیس سابق مجلس ایران براى دومين بار به کرونا مبتلا شد ودر يكى از بیمارستان هاى تهران بستری شد. وى پیش از این یک بار هم در فروردین ماه به کرونا مبتلا شده بود.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز وفوتی ناشی از کرونا در ایران را اعلام کرد وگفت مجموع بیماران اين ویروس تاكنون به ۲۹۸ هزار و۹۰۹ نفر رسید ومجموع جان باختگان به ۱۶ هزار و۳۴۳ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، “همچنین استان های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال وبختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه وبویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان وقم هم در وضعیت هشدار قرار دارند”.

ممکن است شما دوست داشته باشید