کرونا در ایران: سخنگوی دولت وشهردار مشهد به ویروس مبتلا شدند

دفتر سخنگوی دولت ایران از مثبت شدن تست اولیه کرونای علی ربیعی خبرداد. اين در حالى كه تعدادى از مقامات كشور از جمله وزيران، مديران وحتى مشاوران رهبر به اين ویروس مبتلا شده اند.

به گزارش خبرگزارى دولتى “ایرنا”، دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد: “با توجه به بروز برخی علائم ابتلای علی ربیعی سخنگوی دولت به کرونا وبه دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نشست خبری که قرار بود روز سه شنبه برگزار شود، لغو شد”.

بر اساس اعلام دفتر سخنگوی دولت، علی ربیعی از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده و با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده است برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری وتحت نظر پزشکان هستند.

ديروز رسانه هاى ایران هم گزارش داده اند كه طبق اطلاعات روابط عمومی شهرداری مشهد، امروز نتیجه آزمایش محمد رضا کلایی شهردار مشهد مثبت اعلام شده ووی در منزل خود قرنطینه شده ودارای وضعیت عمومی مساعدی است.

از سوى ديگر، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران، اعلام كرد تاکنون ۲۹۳ هزار و۶۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند وبا فوت ۲۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و۹۱۲ نفر رسید.

سادات لاری تصريح كرد كه “در استان اردبیل نیز شهرستان در وضعیت قرمز وپنج شهرستان در وضعیت هشدار هستند، موارد بستری در این استان نیز نسبت به یکماه گذشته دو برابر شده است ودر شهرهای پارس آباد، مشکین شهر واردبیل شیب ابتلا تندتر است”. سخنگوی وزارت بهداشت افزود: “به رغم توصیه های وزارت بهداشت همچنان گزارش هایی از برگزاری مراسم عزا وعروسی را در کشور داریم. برگزاری این مراسم کار بسیار خطرناکی است وموجب می شود به علت ازدحام جمعیت خطر ابتلای جمعی به کرونا افزایش می یابد”.

ممکن است شما دوست داشته باشید