چگونه ازدواج “زینب سلیمانی” روابط تهران وحزب‌الله لبنان را تقويت مى كند؟

خبر ازدواج زینب سلیمانی با رضا صفی‌الدین نوه‌ خاله حسن نصرالله در روزنامه‌های لبنانی نیز انعکاس گسترده‌ای داشته است بويژه اينكه پدر عروس، قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران است.

سعد کیوان، تحلیلگر لبنانی در این رابطه به روزنامه “کیهان لندن” می‌گوید “پدر وعموی داماد هر دو در فهرست تروریست‌های آمریکا قرار دارند. اولی به خاطر اینکه ریاست هیات اجرائی حزب‌الله را عهده‌دار است ونفر دوم این سازمان به حساب می‌‌آید، ودومی به خاطر اینکه یکی از چهره‌های موثر قاچاق مواد مخدر در سطح بین‌المللی است”.

کیوان افزود: “این ازدواج البته کاملا سیاسی است وپیام آن برای لبنانی‌ها وغیرلبنانی‌ها این است که جمهوری اسلامی در نظر ندارد از لبنان خارج شود بلکه در پی تحکیم حضور خود است. اردواج فرزندان دو تروریست با یکدیگر، پیام دیگری جز این نمی‌تواند داشته باشد”.

اين تحلیلگر لبنانی اشاره كرد كه “البته حزب‌الله سال‌هاست که در کار قاچاق انواع مواد مخدر از حشیش لبنانی تا قرص‌های روانگرد ساخت ایران، دست دارد ودر آمریکای لاتین می‌تواند روی شبکه گسترده‌ای از مهاجرین لبنانی حساب کند”.

وى ادامه داد “البته در ماه‌های اخیر با بحران اقتصادی در ایران وکاهش‌ حمایت‌های مالی جمهوری اسلامی از حزب‌الله، این شبکه قاچاق گسترش یافته وشاید بتوان گفت که امروز اصلی‌ترین منبع درآمد حزب‌الله است”.

عبدالله صفی‌الدین عموى داماد نماینده حزب‌الله در تهران که در گزارش‌های مربوط به مواد مخدر از او با عنوان یا “روح” نام برده می‌شود، از اصلی‌ترین چهره‌های قاچاق مواد مخدر مثلث ایران- لبنان- ونزوئلا است.

در پرونده‌ای که در آمریکا در این ارتباط با عنوان “کاساندرا” گشوده شده است، از عبدالله صفی‌الدین به عنوان یکی از مهره‌های اصلی قاچاق مواد مخدر به اروپا وآمریکا نام برده می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید