پمپئو: از احتمال پنهانکاری ایران درباره کرونا نگرانیم

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرد واشنگتن از این که ممکن است ایران اطلاعات مهمی را درباره شیوع ویروس کرونا در این کشور پنهان کرده باشد، “شدیدا” نگران است.

به گزارش‌ “ایران اینترنشنال” پمپئو، روز سه‌شنبه ششم اسفند، در گفت‌وگو با خبرنگاران از همه کشورها خواست که “حقیقت” را درباره شیوع کرونا اعلام کنند.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: “همه کشورها از جمله ایران باید حقیقت را درباره ویروس کرونا بگویند وبا سازمان‌های امداد بین‌المللی همکاری کنند”.

این اظهارات در حالی است که حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، میزان مراجعه مبتلایان به ویروس کرونا به بیمارستان‌ها را رو به کاهش عنوان کرده وگفته است که از روز شنبه روال کشور به حالت عادی باز خواهد گشت.

اما در پی ادامه شیوع بیماری کرونا در دست‌کم هشت استان ایران، منابع آگاه به ایران‌ اینترنشنال خبر دادند تعداد تلفات جانی این ویروس به ۶۷ نفر رسیده است. اين در حالى كه بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی مقام‌های دولت ایران، تعداد قربانیان کرونا در این کشور ۱۵ نفر است.

در آخرين موارد ابتلا به کرونا ميان مقامات ایران، ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت امروز سه ‌شنبه ششم اسفند با انتشار ویدیویی از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.

حریرچی در بخشی از ویدیوی منتشر شده از خود خود می ‌گوید: “من هم کرونایی شدم؛ از دیروز تب داشتم وتست اولی من آخر شب مثبت بود واز دیشب خود را در محلی ایزوله کردم”.

پیشتر برخی مقام‌های آموزش وپرورش وتعدادی از نمایندگان مجلس بر اثر شيوع شديد ویروس کرونا در كشور از پیشنهاداتی برای ادامه تعطیلی مراکز آموزشی ومدارس خبر داده بودند.

در تازه ترین آمار رسمی از تعداد قربانیان کرونا در دنیا، ایران تاكنون بر اثر کرونا در رتبه دوم بعد از چین از لحاظ مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید