ولسوالی جغتو افغانستان به تصرف نیروهای دولت در آمد

مقام‌های دولتی ولایت غزنی در جنوب افغانستان تایید کرده‌اند که کنترل ولسوالی جغتو در این ولایت را بعد از یک سال از کنترل طالبان خارج کرده است.

دفتر رسانه‌ای والی غزنی در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که این ولسوالی دیرهنگام روز گذشته شنبه، ۳۰ شهریور به طور کامل از طالبان پس گرفتند. دفتر والی غزنی افزوده که نیروهای مشترک امنیتی افغان ظرف دو شبانه روز عملیات نظامی موفق شدند تا تمامی نقاط ولسوالی جغتو را تصرف کنند.

بنا بر این اعلامیه، نیروهای امنیتی بعد از این عملیات، در حال ایجاد پاسگاه‌های امنیتی در مناطق ومسیر دره قیاق که ولسوالی‌های اجرستان، ناور، جاغوری ومالستان را با مرکز غزنی وصل می ‌کنند، هستند.

وزارت دفاع افغانستان نیز با انتشار خبرنامه از تصرف این ولسوالی خبر داده است. در این عملیات به گفته دفتر والی به طالبان تلفات وارد شده و۱۱ نفر از شورشیان اسیر شده ‌اند.

در همین حال اما مقام‌های پلیس ولایت غزنی گفته‌اند که نیروهای امنیتی امروز قرار است در بازار صداقت که در مسیر جغتوی الی شهر غزنی قرار دارد، بخش اداری ولسوالی جغتو را فعال کنند واین نیروها تاکنون موفق به تصفیه منطقه “سراب” که مرکز ولسوالی جغتو در آنجا قرار دارد، نشده ‌اند.

در روزهای گذشته چندین ولسوالی افغانستان از جمله دو ولسوالی در ولایت بدخشان به کنترل دولت درآمد. طالبان نیز گفتند موفق به گرفتن چند ولسوالی در ولایت تخار وقندوز در شمال شرق افغانستان شده ‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید