هکرهای ایرانی درصدد نفوذ به ستادهای انتخاباتی آمریکا بودند

مایکروسافت اعلام کرد که گروه هکری “فسفر” ۲۷۰۰ مرتبه کوشیده به ایمیل مقامات فعلی وقبلی آمریکا، روزنامه‌نگاران حوزه بین‌الملل وایرانیان معروف مقیم خارج رخنه کند واطلاعات شخصی افراد مرتبط با ستادهای انتخاباتی را بدزدد.

مایکروسافت اعلام کرد که حملات سایبری قابل توجهی را از سوی یک گروه هکری با تمرکز بر مقامات سیاسی فعلی وقبلی آمریکا، رسانه‌ها وروزنامه‌نگاران حوزه سیاست وایرانیان معروف مقیم خارج در یک بازه زمانی ۳۰ روزه مشاهده کرده است.

شرکت فناوری چند ملیتی مایکروسافت اعلام کرد که گروه موسوم به “فسفر” در بازه زمانی سی روزه بین اوت وسپتامبر، بیش از ۲۷۰۰ مرتبه کوشید تا اکانت‌های کاربرانی را که با ستادهای انتخاباتی آمریکا مرتبط هستند وافراد سیاسی خاص را شناسایی کرده وبه ایمیل آنها رخنه کند. هکرها توانسته ‌اند به  ۲۴۱ حساب حمله کنند.

تلاش هکرها برای اعمال نفوذ در مسائل انتخاباتی، دغدغه جدی دولت‌هاست. این نگرانی از زمانی شروع شد که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که روسیه در سال ۲۰۱۶ در روند انتخابات این کشور اخلال کرد تا کاندیدای جمهوریخواه، دونالد ترامپ پیروز شود.

مایکروسافت گروه هکری “فسفر” را از سال ۲۰۱۳ تحت نظر دارد. در بهار ۲۰۱۹ مایکروسافت اعلام کرد که ۹۹ وبسایت را که هکرهای ایرانی از آنها برای حملات سایبری استفاده می‌کردند، با حکم دادگاه مسدود کرده است.

به گزارش وزنامه وال استریت ژورنال، هکرهای جمهوری اسلامی ایران طی دو سال گذشته دستکم به ۲۰۰ شرکت بزرگ در جهان حملات سایبری کرده وصدها میلیون دلار خسارت به بار آورده‌اند. در گزارش این نشریه آمده بود که بیشترین حمله‌ها به شرکت‌هایی صورت گرفته‌ بودند که در حوزه نفت وگاز فعالیت داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید