بر اثر سانحه هواپیمای اوکراین.. هشدارها در مورد آسيبى گردشگرى در ایران

رییس انجمن صنفی آژانس‌های مسافرتی وهوایی ایران، حرمت‌الله رفیعی با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی ولغو برنامه پروازی برخی ایرلاین‌های خارجی به مقصد ایران درمورد آسيب پذيرفتن وضعيت گردشگرى بر اثر پيامدهاى سقوط هواپیمای اوکراینی هشدار داد.

حرمت‌الله رفیعی در گفت‌وگو با خبرگزارى “ایسنا” بیان کرد: اتفاق تلخی رخ داده است. کاش متولیان امر زودتر بررسی دقیق می ‌کردند. روی این اشتباه، به ‌راحتی نمی‌توان سرپوش گذاشت. سوء اعتمادی ایجاد شده است که باید سریع‌تر به آن جواب داد.

رفيعى اشاره كرد كه مسافران زیادی با آژانس‌ها تماس می ‌گیرند ونگران پروازهای خود هستند. طبیعی است که ریزش گردشگر خارجی هم زیاد شده است. پس ضروری است که هر چه زودتر تدبیری اندیشیده شود.

او در شرح وضعیت پروازها وسفرهای خارجی بعد از آن‌که شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا وشرکت‌های تابعه به همراه اوکراین تا اطلاع ثانوی، پروازهایشان را در مسیر ایران به حالت تعلیق درآوردند، اظهار کرد: “با تصمیم اخیر برخی شرکت‌های هواپیمایی خارجی تحت تاثیر سقوط هواپیمایی اوکراینی، مواجهیم”.

رفیعی ادامه داد: “در این شرایط سناریوی جایگزینی شرکت‌های هواپیمایی داخلی درست نیست؛ چرا در وضعیت موجود، هواپیمایی ماهان هم تحریم شده وبه بسیاری از کشورها امکان پرواز ندارد. از طرفی با توجه به ضعف زیرساخت، برخی تمایل ندارند از پروازهای شرکت‌های هواپیمایی داخلی استفاده کنند.

او درباره تکلیف مسافرانی که قصد سفر به ایران را داشته‌ اند واز مدت‌ها پیش بلیت این شرکت‌های هواپیمایی را خریده ‌اند اما در وضع موجود با لغو پروازها مواجه شده ‌اند، گفت: متاسفانه ما با ضعف مدیریت در ارتباط با شرکت‌های هواپیمایی خارجی مستقر در ایران مواجهیم،

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی وهوایی ایران با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروزی وپیش‌فروش بلیت‌ها، اظهار کرد: “باید سریع‌تر با عاملان آن برخورد کرد، سوءاعتمادی را که نسبت به پروازها وآسمان ایران پیش آمده است، باید در چند روز آینده مدیریت وقضیه را تا ده روز آینده جمع کرد”.

ممکن است شما دوست داشته باشید