هشدارها درمورد كاهش تختهای ویژه در خوزستان در روزهاى کرونا

نماینده وزیر بهداشت در حوزه مقابل با ویروس کرونا در خوزستان، علیرضا افشار اعلام كرد یکی از مشکلات در استان خوزستان کمبود تختهای ویژه در خوزستان بود واشاره كرد كه پس از شیوع کرونا، بیمارستان های خوزستان بین ۳۰ تا ۷۰ درصد کاهش درآمد داشته اند.

به گزارش خبرگزارى دولتى “ایرنا”، علیرضا افشار بامداد چهارشنبه در برنامه زنده تلویزیونی سیمای خوزستان گفت: “یکی از اتفاقاتی که در کشور پس از بروز کرونا رخ داد کاهش درآمد بیمارستان ها بود که استان خوزستان نیز  از این قاعده مستثنی نبوده است”.

وی توضیح داد: “یکی از مشکلات در استان خوزستان کمبود تختهای ویژه و دستگاه ونتیلاتور بود که طی مذاکراتی که با وزارت بهداشت انجام شد تعداد ۲۰ دستگاه برای اهواز و۱۰ دستگاه برای شهرستان‌های آبادان، دزفول، شوشتر وبهبهان تهیه شد وتلاش می‌کنیم تا ظرفیت به حد قابل اطمینانی برسد واین روند ادامه داشته باشد”.

وی با اشاره به افزایش حجم کار وخستگی وفرسودگی پرسنل درمانی بیان کرد:  “این مساله دغدغه مهمی برای ماست چرا که پزشکان، پرستاران ودیگر پرسنل کادر درمانی حدود سه ماه  است که به صورت شبانه روزی در حال تلاش برای مهار ویروس هستند”.

وى ادامه داد “گزارش ها حاکی از این است که برخی از آنان حتی در این مدت هنوز فرزندان، پدران ومادران خود را ندیده اند و از سوی دیگر با توجه به وضعیت اقلیمی وگرمای خوزستان پوشش لباسهای محافظتی کار را برای آنها سخت کرده است”.

به گزارش “ایرنا” ویروس کرونا در ۲ هفته گذشته افراد زیادی را در خوزستان مبتلا کرده به گونه‌ای که مسوولان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی اعلام کردند در چند روز گذشته یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به خوزستان بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید