نمایندگان مجلس از رئیس قوه قضائیه خواستند صادقی را حمايت كند

شماری از نمایندگان مجلس ایران، در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، خواستار ورود او به مسئله حکم زندان وجریمه نقدی برای محمود صادقی، نماینده تهران، شدند.

این نامه که ۲۱ نماینده آن را امضا کرده‌اند، پس از آن نوشته شده که محمود صادقی نماینده مجلس در روزهای اخیر اعلام کرد رأی دادگاه بدوی مبنی بر ده میلیون تومان جزای نقدی و۲۱ ماه حبس عليه وى را عیناً تأیید کرده است.

نویسندگان نامه به ابراهیم رئیسی نوشته‌اند که “وی بر اساس اختیاراتی که دارد با ورود به این پرونده اجازه ندهد حق آقای صادقی ضایع شده ودر آینده نیز حریت وآزادگی نمایندگان مخدوش گردد”.

در این نامه آمده که آقای صادقی بابت به کار بردن کلمه “مزخرفات” در ارتباط با “نطق تند” صادق لاریجانی، رئیس سابق قوه قضائیه، به هفت ماه حبس محکوم شده است.

این در حالی است که بر اساس این نامه، هم خود محمود صادقی از به کار بردن این واژه “عذرخواهی” کرده وهم به تازگی صادق لاریجانی گفته “من شکایتی ندارم.”

نمایندگان صدور این هفت ماه حبس وصدور ۱۴ ماه حبس دیگر برای صادقی به‌ دلیل همراهی نکردن مامورانی که برای اجرای حکم جلب او به منزلش مراجعه کرده بودند را “ناعادلانه” خوانده‌اند.

در این نامه آمده است: “اساسا آن حکم جلب غیرقانونی بوده، زیرا ابتدا باید نظر هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام می‌شده است که آیا سؤال وسخنان آقای صادقی درباره حساب‌های قوه قضائیه خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده است یا خیر، وهنوز نظری از طرف هیئت مذکور اعلام نشده بوده است”.

این نامه را علی‌ مطهری، شهاب‌الدین بی‌مقدار، احمد مازنی، حمید گرمابی، مصطفی کواکبیان، علی اکبری، فرج‌الله رجبی، علیرضا رحیمی، علی ساری، جلال میرزایی وغيره امضا کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید