منطقه همت‌آباد شهر مشهد از فقر، اعتياد وحاشیه نشینی رنج مى برد

منطقه همت‌آباد از مناطق پرجمعیت ومحروم در حاشیه‌ شمال شرقی شهر مشهد است. این منطقه که حدود ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد، همچنان در تقسیمات کشوری روستا محسوب شده واز خدمات شهری محروم است.

به گزارش خبرگزارى “ايسنا”، فقر، اعتیاد، نبود آب شرب استاندارد، نداشتن سیستم فاضلاب مناسب، آلودگی‌های محیطی، ساخت وساز های غیر مجاز وغیر استاندارد از جمله مشکلات منطقه همت‌آباد است.

سال‌هاست مردم همت‌آباد با وجود وعده‌های مسئولان با مشکل آب آشامیدنی مواجه بوده وبرای تهیه آب آشامیدنی سالم ناچار به خرید آب یا استفاده از تصفیه کننده‌های خانگی هستند.

حاشیه نشینی یکی از مشکلات اصلی کلان شهر مشهد است. وجود بیش از یک میلیون وسیصد هزار حاشیه‌نشین، تبعات ومشکلات بسیاری را به ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای مشهد به وجود آورده است.

این منطقه فاقد زمین ورزشی وپارک است وفوتبال تنها تفریح وسرگرمی کودکان این منطقه است. نبود امکانات مناسب برای گذران اوقات فراغت کودکان، باعث ترویج خشونت، ایجاد بزه و حمل سلاح‌های سرد به بهانه بازی در میان این قشر شده که ممکن است حوادث جبران ناپذیری را رقم بزند.

رودخانه کشف‌ رود همت‌ آباد را از روستای دهرود جدا کرده است. رودخانه‌ای که حاشیه ‌ی آن به محلی برای تجمع کارتن ‌خواب‌ها و مصرف‌ کنندگان مواد مخدر تبدیل شده است.

از آنجایی که این روستا از خدمات شهری محروم است، اهالی زباله‌هایشان را در زمین های خالی رها می‌کنند. به گفته برخی از مردم شهرداری برای جمع آوری زباله‌ها پاک سازی خیابان‌ها از آن‌ها هزینه دریافت می‌کند.

معضل اصلی مردم همت آباد نبود آب آشامیدنی سالم است که روزانه درگیر تهیه آب هستند. مردم این روستا در برخی از روز‌ها زمان زیادی را در صف خرید آب سپری می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید