مقام: تلگرام در ایران رفع فیلتر نمی‌شود

 یک روز پس از انتشار خبری مبنی بر نزدیک بودن رفع فیلتر از اپلیکیشن تلگرام در ایران، این خبر تکذیب شد. مرکز ملی فضای مجازی ایران در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه منتشر شد خبر رفع فیلتر از این اپلیکیشن را «جعلی وساختگی» خواند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روز چهارشنبه خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد منتسب به ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مبنی بر رفع فیلتر تلگرام. در واکنش به این خبر، مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرده است که «این خبر جعلی وساختگی بوده وهیچ گونه مکاتبه‌ای با رئیس قوه قضائیه صورت نگرفته بنابراین صحت ندارد».

در اطلاعیه این مرکز همچنین آمده است که این خبر «در راستای تشویش اذهان عمومی منتشر شده» است. ابوالحسن فیروزآبادی نیز خود در این باره گفته است: «خبر منتسب به اینجانب در مورد رفع فیلتر تلگرام جعلی وساختگی است. من هیچ‌ گونه مصاحبه‌ای در این مورد نداشته‌ام.»

حکم قضایی مسدودسازی تلگرام در ایران در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ و با امضای بیژن قاسم‌زاده، بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، منتشر شد. پیام‌رسان تلگرام که در ایران شبکه‌ای محبوب به شمار می‌رود وبه گفته مسئولان، بیش از چهل میلیون کاربر داشت، در پی اعتراض‌های سراسری دی‌ماه ۹۶ موقتاً فیلتر شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید