مقام بهداشت ایران از سرنخ‌های جدید منشاء کرونا در كشور خبر داد

معاون وزیر بهداشت ایران، دکتر علیرضا رییسی، چهارشنبه ششم فروردين سرنخ‌های جدید درباره منشاء بروز وشيوع ویروس کرونا در ایران را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزارى “ایسنا”، رییسی در پاسخ به سوالی درباره آخرین یافته‌های وزارت بهداشت در زمینه منشاء بروز بیماری کرونا در ایران، گفت: “از روزی که اولین مورد بیماری را در قم پیدا کردیم، تیم اپیدمیولوژی قوی مطالعات‌شان را در این زمینه شروع کردند”.

رییسی توضيح داد: “بر اساس مطالعات انجام شده، ویروس کرونا در قم واضحا ومشخصا در ارتباط با چینی‌هایی بود که در این استان بودند؛ تعدادی کارگر چینی که در بهمن ماه رفت وآمد داشتند وهمچنین یک سری دانشجو که در قم بودند”.

وی افزود: “ابتدا احتمال می دادیم منشاء اولیه بیماری از قم بوده که به جاهای دیگر نیز سرایت کرده است. اما اکنون این احتمال را هم می ‌دهیم که منشاء در دو نقطه بوده؛ هم در قم وهم گیلان”.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ایران در ادامه گفت: “تاکید می‌کنم که در ارتباط با گیلان هنوز اطلاعات‌مان کامل نیست اما در این زمینه به سر نخ‌هایی رسیدیم که تعدادی از دانشجویان ساکن ووهان، قبل از قرنطینه ووهان به استان گیلان بازگشتند واین احتمال در این مورد وجود دارد”.

ودر آخرين آمار مبتلايان وقربانيان ویروس کرونا در ایران، سخنگوی وزارت بهداشت، دکتر کیانوش جهانپور از ثبت ۲۲۰۶ مورد مبتلای جدید به کرونا در ۲۴ ساعت اخیر که ۱۴۳ نفرشان فوت کردند خبر داد.

به گزارش خبرگزارى “فارس”، جهانپور اعلام كرد تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر وتعداد کل قربانیان به ۲۰۷۷ نفر افزایش یافت. وهم مجموع بهبود یافتگان ‌هم ۹۶۲۵ نفر هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید