قرقاش: امارات تلاش هاى تنش زدايى با ایران را تاييد مى كند

وزير مشاور امور خارجه كشور امارات متحده عربى، انور قرقاش گفت كه امارات تلاش هاى تنش زدايى با ایران را تاييد مى كند اما امارات منتظر همكارى بيشتر با ایران است بويژه با دست كشيدن تهران از دخالت هاى منطقه اى.

به گزارش “عاجل” به نقل از شبكه “العربيه”، آقاى قرقاش در نشست كارگروه مشترك امارات متحده عربى وبريتانيا در لندن گفت: “امارات تلاش هاى تنش زدايى با ایران را تاييد مى كند اما در عين حال ایران بايد از دخالت هاى منطقه اى دست كشد”.

آقاى قرقاش افزود: “توافق وين شكست خورده است زيرا ایران به دست كشيدن از فعاليت هاى نابود كننده اش متعهد نبود وبا توجه به اين فعاليت ها، مساله در نظر گرفتن توافق وين تنها با عدم دست آوردن تهران به تسليحات هسته اى كافى نيست”.

قرقاش ادامه داد: “ما بی ‌صبرانه انتظار روزی را داریم که بتوانیم به شیوه سازنده با ایرانی که مثل یک دولت عادی رفتار کند، همکاری کنیم ومنطقه را به سوی ثبات ورفاه سوق دهیم”.

وزیر مشاور امور خارجه امارات همچنین گفت تا زمانی که ایران رفتارهای غیرقانونی خود را چه به طور مستقیم چه از طریق گروه‌های نیابتی خود ادامه دهد، جهان به راه‌ حل سیاسی با ایران نخواهد رسید.

قرقاش این اظهارات را روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن در نوزدهمین نشست کارگروه مشترک امارات متحده عربی و بریتانیا در لندن بیان کرد.

کارگروه مشترک امارات متحده عربی وبریتانیا با همکاری قرقاش وآندرو موریسون، معاون وزیر خارجه بریتانیا در امور خاورمیانه وآفریقا تشکیل شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید