فرمانده سابق سپاه پاسداران: قاسم سلیمانی در سرکوب اعتراضات نقشى داشت

محمد علی جعفری، فرمانده سابق كل نيروهاى سپاه پاسداران درباره از نقش قاسم سلیمانی در سرکوب اعتراضات ۷۸ و۸۸ خبر داد. اما رمضان شریف، سخنگوی سپاه ادعا کرد ماموریت اصلی سلیمانی فرماندهى نیروی قدس سپاه وکمک به جبهه مقاومت در منطقه بوده است.

جعفري در توییتى گفت: “در ماجرای فتنه ۷۸ و۸۸ حاج قاسم در صحنه مقابله با ضدانقلاب در کف خیابان بود واقدامات موثری را برای کنترل نا‌امنی وآشوب‌ها انجام می ‌داد”.

وى افزود: “بار‌ها شاهد حضور او در قرارگاه ثارالله بودیم، در غبار این فتنه‌ها همزمان در مسائل سیاسی هم با نفوذ خود برای خواص به ‌دنبال روشنگری بود”.

اما سخنگوی سپاه پاسداران در واکنش به توییت محمدعلی جعفری درباره نقش قاسم سلیمانی در سرکوب اعتراضات ۷۸ و۸۸ گفت: “محتوای توییت منتشر شده صحت ندارد وحاج قاسم مسئولیت وحضوری در قرارگاه ثارالله نداشته است”.

گفته می ‌‌شود درون سپاه به محمدعلی جعفری فشار می‌‌ آورند که توییت خود در مورد قاسم سلیمانی را حذف یا ادعا کند که فعالیتی در توییتر ندارد واکانت جعلی است اما هیچکدام عملی نشد.

محمد علی جعفری از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۸ فرمانده کل سپاه پاسداران بود وهم ‌اکنون نیز به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی- سایبری سپاه فعالیت می ‌کند ویکی از مقامات نظامی سپاه پاسداران است.

پیشتر محمد دباقر قالیباف، فرمانده پیشین نیروی انتظامی درباره نقش سلیمانی در سرکوب اعتراضات دانشجویی در تیر ۱۳۷۸ گفته بود: “شاید بیشترین حرکت را برای جلوگیری از حادثه، از شنبه تا پنجشنبه، من وسردار سلیمانی با هم انجام دادیم”.

شايان بتذكر است كه قاسم سليمانى، فرمانده سابق نيروى قدس سپاه پاسداران، بهمراه جانشين فرمانده گروه شبه نظامى عراقى الحشد الشعبي، ابو مهدى المهندس وچند نظامى ديگر در حمله هوايى آمريكايى اوايل ماه ژانويه در نزديكى فرودگاه بين الملل بغداد كشته شده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید