عربستان سعودى: دو پهپاد تهاجمی شبه نظاميان حوثی را رهگیری کردیم

عربستان سعودی گفت دو پهپاد تهاجمی شبه نظاميان حوثی را بر فراز حریم هوایی خود رهگیری کرده است ویگان پدافند هوایی موفق به رهگیری پهپادها شده اند.

رسانه های دولتی در عربستان سعودى با اعلام این مطلب و بدون ارائه جزئیات بیشتر از انجام یک حمله پهپادی دیگر بر ضد کشورشان خبر داده اند.

پهپاد های شبه نظاميان حوثی روز دوشنبه نیز خميس مشيط، شهری واقع در جنوب غرب عربستان سعودی را هدف قرار دادند اما به گفته منابع محلی این حملات هیچگونه خسارات وتلفاتی به همراه نداشته است.

این درحالیست که شبه نظاميان حوثی دقایقی پس از این حمله پهپادی از طریق شبکه تلویزیونی خود اعلام کرده بودند که پهپادها پایگاه هوایی ملک خالد، در نزدیکی شهر خميس مشيط را هدف قرار داده اند.

شبه نظاميان حوثی ماه گذشته مسئولیت تعدادی از حملات پهپادی به سوی عربستان سعودی را برعهده گرفتند که یکی از آنها چهاردهم ماه مه تخریب بخشی از تاسیسات نفتی ریاض را به همراه داشت.

مقامات عربستان سعودی حملات شبه نظاميان حوثي به تأسیسات نفتی در این کشور را به ایران نسبت دادند وتأكيد كردند كه “اين گروه صرفا ابزاری در خدمت اجرای سیاست توسعه‌طلبانه رژیم ایران هستند”.

معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، شاهزاده خالد بن سلمان، در ۲۶ اردیبهشت، در دو پیام توئیتری نوشت که حمله اخیر شبه نظاميان حوثي به دو ایستگاه نفتی آرامکو در خاک سعودی “به دستور رژیم ایران” انجام گرفته است.

شبه نظامیان حوثى که از حمایت ایران برخوردارند طی هفته های گذشته بر تعداد وشدت این گونه از حملات بر ضد مواضعی در خاک عربستان افزوده اند.

ریاض رهبری ائتلافی نظامی را بر عهده دارد که از سال ۲۰۱۵ در حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری تبعیدی یمن عمليات را براي بازگرداندن مشروعيت در این کشور آغاز کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید