شرکت‌های اقتصادی‌ زیر نظر خامنه ‌ای به بورس می‌ رود

محمد جواد ایروانی، معاون نظارت وحسابرسی دفتر رهبر رژيم ایران، علی خامنه ‌ای، از تصمیم دفتر رهبر جمهوری اسلامی برای ارائه شرکت‌های زیر مجموعه این نهاد در بازار بورس خبر داد.

ایروانی روز سه‌شنبه اول بهمن‌ماه در همایش هم‌اندیشی سالانه نهادهای زیرمجموعه دفتر خامنه‌ای اظهار کرد: “مبنای زنجیره ارزش بر چابک‌سازی نهادها استوار است ودر این زمینه می‌خواهیم شرکت‌های قابل واگذاری را از طریق بورس واگذار کنیم”.

این مقام دفتر خامنه‌ای از مذاکره با وزیر اقتصاد برای تسریع روند پذیرش این نهادها در بورس خبر داد. او نقش نهادهای زیرمجموعه خامنه‌ای در اقتصاد ملی ایران را “کمتر از هشت-دهم‌ درصد» عنوان کرد وگفت: “ولی می ‌توانند به عنوان ویژگی نهادی اثربخش باشند”.

به گزارش خبرگزارى “فارس”، ایروانی در زمینه بازرسی از این نهادها گفته است: “باید به سطحی از انضباط مالی ومدیریتی برسیم که به روز شدن حسابرسی وصورت‌های مالی مورد قبول افزایش پیدا کند و بندهای حسابرسی اظهارنظر شده کاهش یابد”.

معاون نظارت وحسابرسی دفتر رهبر ایران توضیح بیشتری درباره هدف این تصمیم، جزییات آن وشیوه واگذاری ارائه نکرد. اين در حالى است كه بر اساس گزارش هاى اقتصادى سهم نهادهاى زير نظر خامنه اى در بيشترين شاهرگ هاى اقتصادى ملى كشور نفوذ كرده اند.

شايان بتذكر است كه دولت آمریکا پيشتر اعلام کرده است که خامنه‌ای دارای منابع مالی عظیمی است که از آن برای اقدام‌هایی از جمله حمایت مالی از سپاه پاسداران استفاده می ‌شود.

پیشتر رییس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، در راستای کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی همزمان با امضای یک فرمان دولتی که خامنه‌ای ودفتر او را تحریم کرد، گفته بود که هدف از این تحریم قطع دسترسی خامنه‌ای ونهاد رهبری ایران به منابع مالی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید