شبکه حقوقى: اعتراض در زندان مرکزی تبریز ۷ زندانی زخمى بر جا گذاشت

به گزارش شبکه “حقوق بشر کردستان” تعدادى از زندانيان در زندان مرکزی شهر تبریز در اعتراض بر عدم مرخصى وخطر ابتلا به ویروس کرونا شورشى كرده اند وبر اثر تیراندازی نیروهای گارد زندان دست‌کم ۷ زندانی زخمی شدند.

به گفته منبع موثوق به شبکه “حقوق بشر کردستان”، در پی شورش در زندان تبریز، وضعیت جسمی یکی از زندانیان که با شلیک مستقیم نیروهای گارد زندان وخیم گزارش شده است. گفته می ‌شود علی ‌رغم نیاز فوری زندانیان مجروح به خدمات پزشکی، مسئولان زندان از انتقال آنها به بیمارستان خودداری می‌ کنند.

براساس گفته این منبع زندانیان در بندهای ۷ و۹ زندان مرکزی تبریز از روز گذشته در اعتراض به عدم اعطای مرخصی وخطر ابتلا به ویروس کرونا در محیط زندان از تحویل غذا خودداری کرده‌اند.

ظهر امروز نیز تعدادی از زندانیان در واکنش به بی‌توجهی مسئولان زندان با آتش زدن پتوهای‌شان به اعتراض خود ادامه دادند که این امر منجر به ورود نیروهای گارد زندان به بند وحمله خشونت آمیز به زندانیان شد.

منابع شبکه حقوق بشر کردستان تایید کرده‌اند نیروهای گارد زندان در این دو بند زندانیان را هدف شلیک مستقیم قرار داده که در نتیجه آن دست‌کم ۷ زندانی زخمی شده‌اند. تا لحظه تنظیم این خبر صدای تیراندازی در زندان تبریز همچنان شنیده می ‌شود.

پيشتر، نسرین ستوده، وکیل دادگستری وفعال حقوق ‌بشر محبوس در زندان اوین با انتشار بیانیه‌ای، در اعتراض به عدم موافقت با مرخصی تعداد زیادی از زندانیان سیاسی، از اعتصاب غذای دوباره خود خبر داده بود.

این زندانی سیاسی تعطیلی بسیاری از بندهای زندان‌های کشور از جمله بند زنان زندان اوین را یک “ضرورت ملی” دانسته وتأکید کرده که به علت بی‌توجهی وعدم پاسخگویی مقامات قضایی در خصوص ضرورت آزادی زندانیان سیاسی، اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید