سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینى در تهران وجان باختن تمام سرنشين ها

یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران دچار نقص فنی شد وسقوط کرد. تمام سرنشين هاى اين پرواز ۱۷۶ خدمه ومسافر جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی شهر فرودگاهی امام‌ خمینی گفت: “۱۶۷ مسافر و۹ خدمه پرواز هواپیمایی اوکراینی که صبح امروز فرودگاه امام را به مقصد کیف اوکراین ترک می‌ کرد در پی سقوط در حوالی شهر جدید پرند درگذشتند. از این تعداد ۳۲ نفر غیرایرانی و۱۴۷ نفر ایرانی‌ بوده ‌اند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور با تایید این خبر گفت: ۲۲ دستگاه آمبولانس و۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس از سوی اورژانس به محل سقوط این هواپیما اعزام شده‌ است. مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد ونجات هلال احمر نیز اعلام کرد که ۶۰ تیم عملیاتی ودو بالگرد هم از سوی سازمان امداد و نجات به محل اعزام شده‌ است.

ودر ماجراى عجيب، سرگرد صادقی رییس پلیس راهنمایی ورانندگی شهرستان سوادکوه گفت: ماموران پلیس راه سوادکوه عصر دیروز در حوالی شهر زیراب، یک دستگاه خودروی سواری را به علت سرعت بالا توقیف کردند وپس از بررسی، متوجه خلافی بالای این ماشین شدند.

به گزارش پايگاه خبرى “آفتاب”، صاحب این خودرو که بنام واحد شهبازی اهل استان گلستان بود برای رسیدن به پرواز تهران- کی یف با سرعت زیاد در حال حرکت بود که ماموران پلیس راهور او را متوقف کردند.

سرگرد صادقی ادامه داد: این مسافر خط پرواز تهران – اوکراین که به علت توقیف خودرو ونرسیدن به پروازش ناراحت بود امروز پس از اطلاع از سقوط این هواپیما وکشته شدن همه سرنشینان آن هواپیما، از نجات جان خود خوشحال شد بلكه در تماس تلفنی با ماموران پلیس راه، از آن‌ها به خاطر نجات جانش تقدیر وتشکر کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید