سفر عمران خان به ایران در میانه افزایش تنش‌ در خلیج

نخست وزیر پاکستان، عمران خان، یکشنبه وارد ایران شده است كه پاکستان می‌گوید هدف سفر وی “افزایش صلح وامنیت در منطقه” است ومقرر مي شود عمران خان پس از این به ریاض سفر خواهد کرد واين در پی درخواست ترامپ از پاکستان برای میانجی‌گری بین ایران وعربستان سعودى.

به گزارش رویترز به نقل از دو مقام پاکستانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از عمران خان درخواست کرده که برای حل وفصل تنش‌های فزاینده در منطقه خلیج فارس به تهران سفر کند وبا مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو کند.

دفتر نخست وزیری پاکستان روز شنبه اعلام کرد سفرعمران خان در چارچوب طرح ابتکاری عمران خان به منظور”افزایش صلح وامنیت در منطقه” است وافزود كه وی در این سفر با آیت ‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی وحسن روحانی، رئیس جمهور این کشور دیدار می‌کند.

این دفتر همچنین افزود که در کنار مسائل امنیتی وصلح در خلیج، رهبران دو کشور درمورد مسائل دوجانبه وتحولات مهم منطقه‌ای تبادل نظر خواهند کرد. وبسایت خبری “ایندیا تودی” نوشت که نخست وزیر پاکستان برای کاهش تنش‌ها ومیانجیگری بین دو رقیب دیرینه، ایران وعربستان سعودی، به تهران سفر می‌کند.

در آستانه سفر نخست ‌وزیر پاکستان، سخنگوی وزارت خارجه ایران، عباس موسوی، از آمادگی تهران برای مذاکره با میانجی یا بدون میانجی با ریاض خبر داد اما موسوى در جمع خبرنگارارن گفت درباره سفر عمران خان به ایران ونقش پاکستان به عنوان میانجی بین ایران وعربستان سعودى اطلاعی ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید