سركوبي رژيم نخستين بوكسور زن ايراني را از بازگشت به كشورش ممنوع مي كند

بدليل سركوبي رژيم ونبود آزادي بويژه براي زنان وجوانان، نخستین بوکسور زن ايراني “صدف خادم” قصد بازگشت به ايران را ندارد.

به گزارش سايت “ايران واير”، “مهیار منشی‌پور” بوکسور پرافتخار سابق ایران و تیم ملی فرانسه که طي ماه‌های اخیر مربیگری خانم خادم را برعهده داشت، با تایید این خبر گفته است: “پس از آن‌که مطلع شدیم صدف خادم پس از بازگشت به ایران با مخاطراتی روبرو خواهد شد، تصمیم گرفتیم ایشان در فرانسه بماند و دیگر به ایران برنگردد.”

هنوز مشخص نیست که صدف خادم از کشور فرانسه درخواست پناهندگی اجتماعی خواهد کرد یا از طریق اقامت ورزشی و کاری در این کشور خواهد ماند.

صدف خادم شنبه شب به عنوان نخستین بوکسور زن ایرانی در فرانسه مقابل “آن شووان” فرانسوي قرار گرفت و در سه راند به پیروزی رسید. او پس از این پیروزی از مصائب خود به عنوان یک بوکسور زن در ایران حرف زد.

پس از این مسابقه، فدراسیون بوکس ایران در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که فدراسیون جمهوری اسلامی مسوولیتی در قبال مبارزه خانم خادم نداشته و این مسابقه را به رسمیت نمی‌شناسد.

در بیانیه رسمی فدراسیون بوکس ایران آمده بود: “با عنایت به اینکه فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران در حوزه بانوان هیچ گونه فعالیتی ندارد، لذا برگزاری مسابقات و تمرینات این رشته ورزشی در هر مکانی مربوط به این فدراسیون نیست و مسؤولیت آن با برگزار کنندگان و یا شخص شرکت کننده خواهد بود”.

از همان زمان زمزمه‌هایی مبنی بر در مخاطره بودن صدف خادم در صورت بازگشت به ایران به گوش رسید. مهیار منشی‌پور مربي او گفته بود: “اگر به صدف دست بزنند، پای رييس جمهور فرانسه را وسط می‌کشم.” اما در نهایت با بالارفتن شایعاتی پیرامون حساسیت‌های نظام جمهوري اسلامي روي این دختر بوکسور، او و مربی‌اش به این نتیجه رسیدند که بازگشت به ایران جان و سلامت او را به خطر می‌اندازد.

ممکن است شما دوست داشته باشید