بر اثر کرونا.. روسیه صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف می‌ کند

در راستاى گسترش ویروس کرونا در بيشترين استان هاى ایران وافزايش شمار مبتلايان خبرگزاری رویترز از مسکو گزارش کرد که تاتیانا گلیکووا، معاون نخست وزیر روسیه، گفته صدور روادید عادی وتجاری برای شهروندان ایرانی را از ۲۸ فوریه متوقف خواهد کرد.

روسیه پیش‌تر محدودیت وممنوعیت‌های متعددی را برای سفر شهروندان خود به چین كه منبع پيدا شدن ویروس کرونا بود اعمال کرد با وجود اين كشور بزرگترین شریک تجاری مسکو است. ورود شهروندان چین به خاک روسیه هم یکی از این ممنوعیت‌ها بوده است.

معاون نخست وزیر روسیه همچنین از تمدید مقررات محدودکننده ودیگر اقدامات پیشگیرانه روسیه تا اول ماه آوریل خبر داد.

معاون نخست وزیر روسیه درباره پروازهای ورودی به روسیه از مبدا ایران وکره جنوبی گفت که یک ترمینال جداگانه در فرودگاه شرمتیوو مسکو به پروازهای ورودی از این دو کشور وچین اختصاص داده شده است.

وزارت حمل ونقل روسیه از ابتدای ماه فوریه، فعالیت شرکت‌های حمل‌ و‌نقل هوایی این کشور به مقصد چین وبالعکس را فقط به صورت چارتر ممکن دانسته بود.

به گزارش “دويچه ويله”، صدها شهروند روسیه اکنون در قرنطینه هستند. به دستور مقامات، افراد مشکوک به ابتلای ویروس کرونا در محل سکونت‌شان، اول معاینه وآزمایش ودر صورت مشکوک بودن، روانه قرنطینه می‌ شوند.

مقامات روسیه همچنین گفتند که دو تبعه چین که مشکوک به ویروس کرونا بودند، بستری شدند وپس از بهبودی وتایید شدن وضعیت سلامت‌شان،  با اجازه مقامات بهداشتی از بیمارستان ترخیص شدند.

بر اساس آخرين اظهارات مقامات وزارت بهداشت ایران، شمار درگذشتگان در اثر ابتلا به کرونا تاکنون به ۲۶ نفر رسيده است ومجموع مبتلایان به اين ویروس در كشور ۲۴۵ نفر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید