رضا پهلوی خواستار پایان مذاکره غرب با رژيم جمهوری اسلامی شد

ولیعهد سابق ایران، شاهزاده رضا پهلوی خواستار پایان یافتن مذاکره با جمهوری اسلامی وحمایت جهانی از مردم ایران شد واعتقاد دارد كه حکومت جمهوری اسلامی در معرض فروپاشی کامل قرار دارد.

ولیعهد سابق ایران در جریان سخنرانی دیروز چهارشنبه خود (۲۵ دی) در مؤسسه “هادسون” در واشنگتن  خواستار پایان یافتن مذاکره کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ومذاکره آنها با مردم ایران شد.

پهلوی مذاکره غرب با جمهوری اسلامی ونیز تلاش آمریکا برای مذاکره بدون پیش‌شرط با این حکومت را غیرقابل قبول خواند، زیرا از نظر او رژیم ایران رفتار خود را تغییر نخواهد داد.

پهلوی همچنین از کشورهای غربی خواست تا جلوی “کشته شدن مردم ایران” را بگیرند. او افزود، انتظار مردم ایران این است که به نام مذاکره تنها گذاشته نشوند.

وى همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی تنها به خاطر فشارهای جهانی به سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی اقرار کرده است، خواستار تداوم تداوم چنین حمایت‌هایی از سوی کشورهای خارجی شد.

رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، قبلا اعلام کرده که آماده مذاکره بدون پیش شرط با حکومت ایران است. اما دولت جمهوری اسلامی ضمن رد این خواست، می ‌گوید حاضر به مذاکره تحت فشار نیست.

مقام‌های ایران به مدت سه روز مصرانه علت سقوط هواپیما را “نقص فنی” اعلام کرده ولى بالاخره پس از سه روز سپاه پاسداران مسئولیت شلیک “غیر عمد” به این هواپیما را برعهده گرفت. اما پنهانکاری در مورد علت اصلی این حادثه با اعتراض‌های وسیعی در ایران مواجه شده است.

علاوه بر تجمع‌های اعتراضی چند روز اخیر در چندین شهر ایران که سرنگون شدن هواپیمای اوکراینی جرقه شکل‌گیری آن شد، آبان ‌ماه گذشته نیز سراسر ایران شاهد اعتراضات وسیع مردمی بود. در هر دوی این اعتراضات شعارهای مردم رأس قدرت و مجموعه نظام را هدف قرار داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید