رسانه‌های ایران: بریتانیا به تیم ملی تکواندو ویزا نداد

رسانه‌های ایران نوشته ‌اند که بریتانیا در صدور ویزا برای اعضای تیم ملی تکواندوی ایران کارشکنی می‌کند. شماری از اعضای تیم تکواندو از جمله میرهاشم حسینی، قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی، نتوانسته‌اند ویزا دریافت کنند.

خبرگزاری تسنیم -وابسته به سپاه پاسداران- نوشته است: “کارشکنی سفارت انگلیس مشکلات زیادی را در راه حضور تیم ملی تکواندو در بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی ایجاد کرده بود و در نهایت با پایان وقت اداری امروز (چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت) نیز روادید میرهاشم حسینی صادر نشد تا تیم کشورمان با ۷ بازیکن در مسابقات جهانی حضور داشته باشد.”

حسینی گفته است: “با توجه به عدم صدور روادید قطعاً در مسابقات جهانی حضور نخواهم داشت”.

سفیر ایران در بریتانیا، حمید بعیدی‌نژاد، به خبرگزاری صدا وسیما گفته است: “هیچ چیز برای یک ورزشکار تلخ‌تر از این نیست که بعد از ماه‌ها تمرین و تحمل سختی‌های تکنیکی و آماده‌سازی فنی برای حضور در مسابقات جهانی، به علت صادر نشدن ویزا از مسابقات باز بماند.”

رسانه‌های ایران درباره دلیل عدم صدور ویزا به ورزشکاران ایران توضیحی نداده‌ اند. سفارت بریتانیا در تهران نیز به این گزارش‌ها تاكنون واکنشی نشان نداده است.

قرار است كه مسابقات قهرماني بين المللي تکواندو در منچستر بریتانیا امروز چهارشنبه آغاز شود.

شايان بتذكر است كه روابط ميان ایران وبریتانیا در روزهاي گذشته مورد تنش قرار ميگيرد؛ پس از محكوميت يك فرد ايراني به ده سال در زندان بتهمت جاسوسي براي بریتانیا.

ممکن است شما دوست داشته باشید