دونالد ترامپ به مقامات ایران: معترضان خود را نکشید

رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، در تازه ‌ترین پیام توئیتری خود که به فارسی نوشته شده است خطاب به مقامات ایران نوشت که “سلاح هسته ‌ای نداشته باشید ومعترضان خود را نکشید”.

ترامپ در توئیت در روز یک‌شنبه هم خطاب به مقامات ایران نوشته بود که “دست از کشتن مردم بزرگ ایران بردارید”. طی روزهای گذشته، پس از آن‌که سپاه پاسداران اقرار کرد به هواپیمای مسافربری اوکراینی شلیک کرده، اعتراضاتی در سراسر ایران شکل گرفته ‌است.

شلیک به هواپیمای مسافربری در روزی صورت گرفت که سپاه به تلافی کشته ‌شدن فرمانده نيروى قدس سپاه پاسداران، قاسم سلیمانی به دستور دونالد ترامپ در فرودگاه بغداد، به دو پایگاه مورد استفاده آمریکا در عراق حمله موشکی انجام داد.

اعتراضات اخیر ایران نزدیک به دو ماه پس از آن صورت می ‌گیرد که اعتراضات گسترده آبان‌ ماه، در پی افزایش ناگهانی بهای بنزین، با برخورد شدید نیروهای امنیتی روبرو شد وشماری بین ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ کشته برجای گذاشت.

ترامپ روز شنبه نیز همزمان با آغاز اعتراض‌ها در تهران به سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سامانه پدافند موشکی سپاه پاسداران در رشته‌ توئیتی به رهبران ایران درباره برخورد با معترضان هشدار داده بود.

امروز دوشنبه، ۲۳ دی، کاربران متعددی در فضای مجازی ایران از ادامه اعتراضات بويژه در دانشگاه‌های تهران واصفهان خبر می ‌دهند در راستاى خشم مردمى بر اثر سقوط هواپیمای اوکراین دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی به وجان باختان تمام ۱۷۶ سرنشین آن.

ممکن است شما دوست داشته باشید