خبرگزاری: زیان ۳۵۰ میلیون دلاری ایران از لغو پروازهای عبوری

خبرگزاری “ایلنا” گزارش داده که به دلیل انصراف شرکت‌های هواپیماهای خارجی از انجام پروازهای عبوری از آسمان ایران، ۳۵۰ میلیون دلار معادل حدود چهار هزار میلیارد تومان ضرر به ایران وارد خواهد شد.

به گفته این خبرگزاری، متوسط درآمد ایران از هر پرواز عبوری حدود ۸۰۰ دلار است و روزانه حدود هزار پرواز از آسمان ایران عبور می‌کرد. این خبرگزاری نوشت که با محاسبه این ارقام، ایران ۳۵۰ میلیون دلار یعنی حدود چهار هزار میلیارد تومان ضرر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی ایران، سیاوش امیر مکری، پیش از این گفته بود که میزان درآمد سالانه از محل پروازهای عبوری حدود ۱۸۰۰میلیارد تومان در سال بوده‌ است.

قبلا رییس انجمن صنفی آژانس‌های مسافرتی وهوایی ایران، حرمت‌الله رفیعی با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی ولغو برنامه پروازی برخی ایرلاین‌های خارجی به مقصد ایران درمورد آسيب پذيرفتن وضعيت گردشگرى بر اثر پيامدهاى سقوط هواپیمای اوکراینی هشدار داد.

رفیعی در گفت‌وگو با خبرگزارى “ایسنا” از به حالت تعلیق درآوردن پروازها وسفرهای خارجی از سوى شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا وهم شركت هواپیمایی اوکراین در مسیر ایران تا اطلاع ثانوی خبر داد.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی وهوایی ایران با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروزی وپیش‌فروش بلیت‌ها، اظهار کرد: “باید سریع ‌تر با عاملان آن برخورد کرد، سوءاعتمادی را که نسبت به پروازها وآسمان ایران پیش آمده است، باید در چند روز آینده مدیریت وقضیه را تا ده روز آینده جمع کرد”.

ممکن است شما دوست داشته باشید