خانواده مایکل وایت بازداشت شده در ایران از ابتلاى وى به کرونا خبر دادند

خانواده مایکل وایت، شهروند آمریکایی بازداشت شده در ایران که اخیرا به مرخصى موقت دريافته است در یک رشته توییت اعلام کردند مایکل مبتلا به ویروس کرونا شده است. آنها خواستار انتقال او به آمریکا برای درمان وی شده‌اند.

در این توییت‌ها آمده: “مایکل وایت از زمان آمدن به مرخصی علائم ابتلا به کرونا پیدا کرده ودچار تب، خستگی، سرفه وتنگی‌ نفس است. در حالی که هنوز نتایج آزمایش را دریافت نکرده، در آخر هفته برای او هیدروکسی‌کلروکین تجویز کردند وامروز در بیمارستان بستری شد”.

خانواده مایکل وایت مجددا اشاره كردند كه او سابقه ابتلا به سرطان دارد وحالا ابتلا وى به کرونا از نظر جسمانی او بسیار خطرناک است وآنها خواستار انتقال او به آمریکا برای درمان وی شده‌اند.

مایکل وایت که تیرماه سال ۱۳۹۸ در ایران بازداشت شد روز ۲۹ اسفند با مرخصی پزشکی از زندان بطور موقت آزاد شد. او تحت حفاظت سفارت سوئیس در تهران قرار دارد وبه شرط عدم ترک خاک ایران وبه صورت مشروط آزاد شده است.

مایکل وایت که سابقه خدمت در نیروی دریایی آمریکا را دارد به اتهام “توهین” به علی خامنه‌ای، رهبر رژيم ایران به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

وزارت بهداشت ایران امروز پنجشنبه در آخرين آمار مبتلايان وقربانيان ویروس کرونا در كشور اعلام كرد كه تعداد كل مبتلايان به اين ویروس از مرز 29 هزار وچهارصد نفر گذشت در حالى كه شمار قربانيان به دوهزار ودويست وسى وچهار نفر رسيد.

ممکن است شما دوست داشته باشید