حسین فریدون برادر حسن روحانی به ۵ سال حبس محکوم شد

سخنگوی قوه قضائیه ایران، غلامحسین اسماعیلی، روز سه‌شنبه، نهم مهر، از محکوم شدن حسین فریدون، برادر رئیس ‌جمهور ایران حسن روحانى، به ۵ سال حبس به خاطر دریافت رشوه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دولتى ایرنا، غلامحسین اسماعیلی در یک نشست خبری گفت که “حسین فریدون به ۵ سال حبس، جزای نقدی ورد مال به مبلغ ۳۱ میلیارد تومان محکوم شده ‌است.” و توضیح داد که دادگاه تجدیدنظر رای نهایی را در مورد حسین فریدون صادر کرده ‌است پس از آنكه حکم هفت سال حبسش به پنج سال تقلیل یافته ‌است.

به گزارش خبرگزاری فارس، اتهامات حسین فریدون در پرونده‌ای که در حال حاضر در قوه قضائیه در حال پیگیری است مربوط به ارتشاء وپول‌شویی ورد پول کثیف است. فارس از قول “یک منبع آگاه” می‌نویسد که وی (فریدون) در قبال دریافت رشوه رایزنی‌های مؤثری را برای سپردن مسئولیت‌هایی در بانک‌ها ودیگر بخش‌های تأثیرگذار اقتصادی به افرادی خاص انجام داده ‌است.

به نوشته این خبرگزاری “برآورد اولیه مبالغ مربوط به ارتشاء وپول‌شویی به چند ده میلیارد تومان بالغ می‌شود” ودر این پرونده اسامی افرادی مانند رسول دانیال‌زاده، یکی از بدهکاران بانکی، وبرخی روسای سابق بانک‌ها از جمله صدقی مدیرعامل سابق بانک رفاه نیز دیده می‌شود.

مقام‌های قضایی روز ۲۵ تیر ۹۶ از بازداشت حسین فریدون به خاطر “اتهامات مالی” خبر دادند ویک روز بعد خبر رسید که او با “قرار وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی” آزاد شده است. تاکنون اتهامات فریدون در چهار جلسه دادگاه رسیدگی شده ‌است.

ممکن است شما دوست داشته باشید