بيش از ۲۰ هزار مدیر ومسئول ایرانی طی شش سال متهم به فساد شدند

فیاض شجاعی، دادستان سابق دیوان کشور خبر داده که ۲۰ هزار و۶۷ مدیر ومسئول نظام جمهوری اسلامی طی مدت شش سال با اتهامات فساد مالی واداری روبرو شدند. از این تعداد برای ۴۶۱۶ قرار بازداشت صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری “تسنیم”، شجاعی، دوشنبه ششم مرداد ماه در مراسم تودیع ومعارفه رؤسا ودادستان‌های فعلی وپیشین دیوان محاسبات، اظهار داشت: در سال‌های 92 تا 98، شش‌هزار و689 فقره پرونده علیه 20هزار و67 نفر مدیر ومسئول در رده‌های مختلف مدیریتی تشکیل وتحقیقات، پیگیری واقدامات لازم انجام شده است”.

وی افزود: “از این تعداد، چهارهزار و614 فقره نیز منجر به قرار مقتضی از جمله منع تعقیب وتذکر وتعلیق شده است که سه‌هزار و163 فقره منجر به صدور دادخواست علیه 9هزار و489 مدیر ومسئول شده است”.

این آمار در حالی ارائه شده که مدیران کل ومیانی سازمان‌ها ونهادهای حکومتی همگی از فیلترهای امنیتی گذشته وجزو معتمدان نظام اسلامی به شمار می‌روند. ایجاد شبکه‌های در هم تنیده فساد واختلاس از سوی همین مدیران ومسئولان ومقامات شکل گرفته است.

بر اساس گزارش ها میزان اختلاس ودزدی مقامات جمهوری اسلامی آنقدر گسترده شده که آن پرونده‌هایی علنی شده واطلاعاتی درباره آنها درز پیدا می‌کند که پنهان کردن آنها امکانپذیر نیست.

پيشتر، شهبانو فرح پهلوی، در پیامی به مناسبت چهلمین سالروز درگذشت محمدرضا شاه پهلوی نوشته که “سوء رفتارها، ندانم کاری‌ها وفساد” در ۴۰ سال گذشته، ایران را به کشوری “فقیر ومحتاج وگرسنه” تبدیل کرده است.

پهلوی در بخشی از این پیام به محمدرضا شاه پهلوی نوشته است که “نیستید تا ببینید که تنها رژیم به ظاهر مذهبی، به ادعای خودشان، برای ایران وایرانی چه به ارمغان آورده است؛ فسادی بی‌مانند، سیاست‌هائی که نتیجه آن تحریم، بیکاری، فقر وگرسنگی است”.

ممکن است شما دوست داشته باشید