بيشترين هتلهای ایران از اقامت بهبودیافتگان کرونا استقبال نكردند

همزمان با تشديد بحران ویروس کرونا در ایران، بيشترين هتلهای بخش خصوصی درين كشور با نگرانی از برند هتل، استقبال چندانی از پیشنهاد دولت براى نگهداری واقامت بیماران بهبودیافته از ویروس کرونا نکردند.

به گزارش خبرگزارى “مهر”، در پی شیوع ویروس کرونا سعید نمکی وزیر بهداشت اعلام کرد: “بیماران پس از ترخیص از بیمارستان در محلی دیگر غیر از خانه باید نگهداری شوند ویکی از این فضاهای بینابینی هتل وفضاهای گردشگری است که در اختیار بخش خصوصی قرار دارد”.

در این باره، شهرام شیروانی، نایب رئیس جامعه هتلداران ایران به خبرگزارى “مهر” گفت: پیشنهاد شده بود هتل‌هایی که تمایل دارند آمادگی خود را جهت پذیرش بیمارانی کرونا که نیاز به گذراندن دوره نقاهت دارند در این میان تعداد کمی از هتل‌های بخش خصوصی تمایل نشان دادند”.

شیروانی توضیح داد: “ممکن بود در پی اقامت بیماران بهبود یافته در هتل تبلیغات منفی برای آن مرکز اقامتی ایجاد شود وآن هتل مسافران خود را از دست بدهد؛ چون تا مدتها مردم ممکن است به ایمن بودن آن از نظر نبود ویروس تردید داشته باشند. در واقع این اتفاق برای برند هتل خوب نبود”.

در راستاى بحران ویروس کرونا در ایران، کارگروه تحلیل اپیدمیولوژی وزارت بهداشت مى بيند براساس سه سناریو مختلف درمورد بحران شيوع کرونا که تا پایان اردیبهشت امسال دست‌کم ۸۱۱ هزار نفر ودست‌بالا یک میلیون و۱۶۰هزار ایرانی کرونا می‌ گیرند.

به گزارش روزنامه “شرق”، کارگروه اپیدمیولوژی وزارت بهداشت ایران می‌ گوید درصورتی‌ که واکسن یا درمانی برای کرونا پیدا نشود حدود ۶۳ درصد ایرانیان به این ویروس مبتلا خواهند شد.

گزارش اين کارگروه نتیجه می ‌گیرد که “اين اپیدمی مذکور نیاز به تمهیدات بلندمدت دارد. اما برای کنترل موج اول این بیماری، سیاست ایزوله‌کردن بیماران وافراد مشکوک وکاهش تماس‌های مردم تنها ومهم‌ترین عامل کنترل‌کننده است”.

ممکن است شما دوست داشته باشید