بهداشت ایران: ۲۵ درصد مبتلایان جدید کرونا از خوزستان هستند

در روزهایی که آمار خبر از آرام شدن سرعت شیوع کرونا در ایران می‌داد، این ویروس ناگهان در خوزستان طغیان کرد تا تمام معادلات مربوط به کرونا در ایران، از نو نوشته شود.

به گزارش خبرگزارى “خبرآنلاين”، سرعت شیوع کرونا در خوزستان، در چند هفته گذشته به حدی افزایش پیدا کرده است که تعداد مبتلایان روزانه کرونا که دو هفته پیش به ۸۰۰ نفر رسیده بود، چند روز پیش به بیش از دو هزار نفر برسد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در همین رابطه به خبرآنلاین می‌گوید: “تقریبا یک چهارم آمارهای جدید کرونا مربوط به خوزستان است، این نشان دهنده طغیان بیماری در این استان است”.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اشاره كرد كه اگرچه شش درصد جمعیت کشور از استان خوزستان است، اما ۲۵ درصد موارد مبتلایان جدید کرونا از این استان هستند”.

از اواسط اردیبهشت تا روز بیست وششم، روزانه حدود ۵۰۰ نفر در خوزستان به کرونا مبتلا شدند ومجموع مبتلایان کرونا در این استان نزدیک به ۷هزار نفر است.

اوایل این ماه مسئولین استانی نسبت به افزایش سرعت این بیماری خبر داده بودند وحتی غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان هشدار داده بود که سرعت ابتلا به کرونا در اهواز افزایش یافته واین بیماری خیز برداشته است.

از روز ۲۳ فروردین بسیاری از محدودیت‌های مربوط به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مثل تعطیلی ادارات وممنوعیت تردد در جاده‌های بین شهری واستانی لغو شد واین باعث افزایش ترددها در سرتاسر کشور شد.

در آخرين آمار مربوط به کرونا در ایران، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، سه شنبه سى ام ارديبهشت اعلام كرد كه ۲۱۱۱ مورد مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا داشتیم.

به گزارش خبرگزارى “فارس”، جهانپور توضيح داد كه “تعداد کل مبتلایان کرونا در کشور به ۱۲۴۶۰۳ نفر رسيده است”. وى افزود: “۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند وبنابراين، تعداد کل قربانیان به ۷۱۱۹ نفر افزایش یافت”.

ممکن است شما دوست داشته باشید