بهداشت ایران: هیچ نقطه عاری از ویروس کرونا نداریم

پس از ثبت تعداد زيادى از مبتلايان وقربانيان بر اثر ویروس کرونا بطور روزانه، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، دکتر کیانوش جهانپور، اعلام كرد “اکنون دیگر هیچ نقطه عاری از ویروس کرونا در کشور نداریم”.

به گزارش خبرگزارى “ایسنا”، دکتر جهانپور در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران تاکید کرد: امروز بعد از ۳۵ روز از شناسایی بیماری کووید۱۹ در کشور اعلام می کنیم که هیچ نقطه پاکی در کشور در مورد کووید ۱۹ نداریم وهیچ جای کشور عاری از کرونا نیست”.

وى افزود: “ویروس کرونا در همه جای کشور با شیوع وشدت متفاوت، وجود دارد. بنابراین افرادی که سفر می کنند، یا ویروس را با خود به آن منطقه خواهند برد یا هنگام بازگشت ویروس رو سوغات خواهند آورد”.

وی ادامه داد: بر همین اساس هم از امروز وارد فاز دیگری در اعلام آماردهی استان ها شدیم وسیستم را به این سمت برده ایم که بیماریابی سریع تر انجام شود و بر همین اساس هم طی روزهای آینده مقداری موارد شناسایی بیماری افزایش خواهد یافت”.

جهانپور در ادامه گفت: “مطابق آخرین آمار حداقل حدود ۸۴ درصد مبتلایان کرونا در ایران علایم خفیف، متوسط ویا حتی بدون علامت دارند وتنها ۱۵.۸ درصد دارای علایم شدید می شوند که از این میان ۱۲.۳ هم در آی سی یو بستری می شوند.

وى توضيح داد: “پیش بینی می شود که حدود ۱۸ درصد مبتلایان اساسا هیچ علامتی نداشته باشند وشک به کووید ۱۹ هم نباشند. بر این اساس برخی ممکن است با تب ولرز خفیف، نابویایی، ناچشایی ومواردی از این قبیل از بیماری عبور کرده باشند”.

وی همچنین درباره تعطیلی ادارات به دنبال پایان یافتن تعطیلات نوروز، گفت: “تا این لحظه مصوبه ستاد مبنی بر تداوم تعطیلی ادارات به ما ابلاغ نشده است. اگر مصوبه ای در این زمینه بیاید، اعلام خواهد شد. البته مصوبات باید به تایید رییس جمهور برسند”.

ممکن است شما دوست داشته باشید