جهانگیری: اشتباهات حادثه هواپیمای اوکراینی باعث ضربه به اعتماد عمومی شد

معاون اول رئیس جمهور ایران، اسحاق جهانگیری، شوک ناشی از “اشتباه محاسباتی وپنهان‌‌کاری حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی” را باعث ضربه به اعتماد عمومی توصیف کرده است وگفت که مشکلات فعلی در تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی بی ‌سابقه است.

به گزارش خبرگزارى “ايسنا”، اسحاق جهانگیری، “شوک ناشی از سقوط هواپیما همه جامعه را در همه سطوح تکان داده است”. به گفته او “این شوک به دلیل اشتباه محاسباتی وغلبه شرایط جنگی بر مدیریت امور وپنهان نگه داشتن حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی” اعتماد عمومی به حاکمیت را در معرض تهدید قرار داده است.

جهانگیری که روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد فوت آیت‌الله رفسنجانی در تهران سخن می ‌گفت، با ابراز نگرانی از تاثیر این بی‌اعتمادی بر جایگاه وشان نهادهای مختلف کشور هشدار داد که ” تضعیف جایگاه رهبری ونیروی نظامی در هیچ شرایطی به مصلحت نیست”.

در بخش دیگری از سخنان جهانگیری به وضعیت وخیم اقتصادی کشور اختصاص داشته شد. او با تصریح این که “کشور درگیر مشکلات مختلفی در زمینه‌های گوناگون است ومردم مشکلات زیادی در زمینه معیشت دارند”، مشکلات فعلی را در تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی بی‌سابقه توصیف کرد.

همزمان با این سخنرانی جهانگیری، رئیس جمهور، حسن روحانی نیز در مراسم دیگری اشاراتی صریح به وضعیت وخیم اقتصادی کشور داشت وعلت آن را بیش از همه به تنش در مناسبات ایران وجهان خارج مرتبط دانست.

قبلا رییس انجمن صنفی آژانس‌های مسافرتی وهوایی ایران، حرمت‌الله رفیعی با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی ولغو برنامه پروازی برخی ایرلاین‌های خارجی به مقصد ایران درمورد آسيب پذيرفتن وضعيت گردشگرى بر اثر پيامدهاى سقوط هواپیمای اوکراینی هشدار داد.

بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه هواپیمای اوکراین دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی در تهران با ۱۷۶ سرنشین سقوط کرد. دولت ابتدا گفت سقوط هواپیمای ناشى از مشكل فنى بوده است اما بعدا سپاه پاسداران اعتراف كرد كه نيروهاى هوافضاى سپاه هواپیمای اوکراین را اشتباها با موشک مورد هدف قرار داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید