برگزاری رزمایش غیر مترقبه ارتش ایران در نزدیکی مرز ترکیه

هم‌زمان با تحرکات ترکیه در شمال شرق سوریه، ارتش ایران رزمایش “غیرمترقبه” خود در شمال غرب کشور را آغاز کرد. رزمایشی هم در جنوب ایران در جریان است. این رزمایش‌ها حاوی پیام‌هایی برای “دشمنان” و”نیروهای فرامنطقه‌ای” هستند.

رزمایش “غیرمترقبه” نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با حضور عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران، در شمال غرب این کشور آغاز شد. این رزمایش در حالی برگزار می‌شود که گزارش‌هایی از احتمال آغاز عملیات ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی، رزمایش نیروی زمینی ارتش ایران امروز چهارشنبه ۱۷ مهر (نهم اکتبر) با شعار “یک هدف یک گلوله” وبا حضور “یگان‌های واکنش سریع، متحرک هجومی وبا پشتیبانی بالگردهای هوانیروز در منطقه عمومی ارومیه” آغاز شده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی درباره “غیرمترقبه” بودن رزمایش امروز گفت: “بعد از تغییر ساختار نیروی زمینی ارتش، یگان‌های این نیرو به واکنش سریع و متحرک هجومی تغییر ماهیت داده‌اند. لازم بود ارزیابی از این یگان‌ها به عمل آید تا میزان آمادگی، تحرک وسرعت یگان‌ها سنجیده شود.”

 رزمایش “غیرمترقبه” ارتش ایران با تحرکات ترکیه در شمال شرق سوریه واحتمال عملیات قریب‌الوقوع این کشور علیه گروه موسوم به “یگان‌های مدافع خلق” متشکل از شبه‌نظامیان کرد سوریه هم‌زمان شده است.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، روز گذشته در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ترک خود مولود چاووش‌اوغلو، با ورود نیروهای نظامی ترکیه به شمال سوریه مخالفت کرده وخواستار احترام به تمامیت ارضی سوریه ودر عین حال مبارزه با “تروریست‌ها” برای امن کردن مرز سوریه وترکیه شده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید