برف وکولاک در گیلان هفت کشته و۱۴۷ مصدوم بر جا گذاشت

به گزارش مقام‌های ایران، بین ۱۵ تا ۲۱ استان کشور درگیر برف وکولاک هستند وبر اثر پیامدهای آن در مجموع ۱۵۵ نفر مصدوم وکشته شده ‌اند. بیشترین تلفات مربوط به استان گیلان بوده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس ایران، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن، با اشاره به درگیر بودن ۱۵ استان با برف وکولاک گفت که ۹۸ نفر از مصدومان توسط مأموران اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده وتحت مراقبت‌های درمانی قرار گرفته ‌اند و۴۹ نفر هم در محل درمان شده ‌اند.

به گزارش خبرگزارى “ایلنا”، آقای خالدی افزود: “متاسفانه هشت نفر فوت شده ‌اند که شامل هفت نفر در استان گیلان؛ پنج نفر بر اثر ریزش بهمن ودو نفر سقوط از ارتفاع ویک نفر هم در شهر خلخال در اثر بیماری قلبی فوت شده است”.

همچنین به گفته سخنگوی اورژانس ایران، ۱۰۸ زن باردار نیز به “مناطق امن” منتقل شده‌ اند. خالدی روز گذشته به خبرگزاری فارس گفته بود که ریزش بهمن که بر اثر آن پنج نفر جان خود را از دست داده ‌اند در رودبار رخ داده ودو نفر نیز بر اثر “سقوط از ارتفاع وریزش سقف” در رشت جان باخته ‌اند.

گیلان بیش از دیگر استان‌ها درگیر برف وکولاک بوده وتردد خودروها در جاده‌ها با مشکلات جدی روبرو شده است. گزارش شده که در برخی از مسیرها تا حدود یک متر و۲۰ سانتی‌متر بارش برف وجود داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید