برای مقابله با کرونا.. ایران کمک از صندوق بین‌المللی پول خواست

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران وعبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی اين كشور با انتشار پست هاى اینستاگرامی جداگانه خبر از درخواست رسمی ایران از صندوق بین‌المللی پول برای حمایت مالی از این کشور در عرصه مقابله با ویروس کرونا را داده است.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران “ایرنا” روز پنجشنبه ۲۲ اسفند گزارشی درباره نامه عبدالناصر همتی به رئيس صندوق بین‌المللی پول منتشر کرده است. همتی در نامه‌ای که برای خانم کریستالینا گئورگیوا، رئيس صندوق بین‌المللی پول نوشته، خواستار بهره‌مندی از ابزار تامین مالی سریع شده است.

رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرده است که ایران از این صندوق درخواست پشتیبانی مالی به میزان پنج میلیارد دلار دارد. گفته می‌شود که همتی این نامه را روز جمعه ۱۶ اسفند ارسال کرده است.

رئيس بانک مرکزی ایران گفته است: “واکنش جامعه جهانی وصندوق بین‌المللی پول می‌تواند معیار خوبی برای ارزیابی ادعاهای آن‌ها در کمک به کنترل این ویروس وکاهش آلام مردم آسیب دیده باشد”.

در همين راستا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، با انتشار یک پست توییتری از از صندوق بین‌المللی درخواست کمک کرده است. ظریف در این پست توییتری نوشته است که خانم گئورگیوآ اعلام کرده که “کشورهایی که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند از طریق بهره‌مندی از ابزار سریع مالی مورد حمایت قرار می ‌گیرند”.

وزیر امور خارجه ایران تاكيد كرد كه “بانک مرکزی ما خواستار بهره‌مندی سریع از این ابزار مالی است” واز صندوق بین‌المللی پول درخواست کرده است که مسئولانه به وظایف خود عمل کند.

ايران شاهد گسترش وسيع ویروس کرونا در همه شهرهاى كشور است كه شمار مبتلايان به اين ویروس تاكنون از مرز ده هزار نفر گذشته در حالى كه قربانيان اين ویروس به ۴۲۹ نفر رسيده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید