برای توسعه گردشگری.. عربستان سعودى ویزای توریستی را برای ۴۹ کشور صادر ميكند

عربستان سعودی با اعلام طرح جدیدی درهای این کشور را به سوی گردشگران خارجی گشود. رياض با اعلام مقررات جدید ویزا برای اتباع ۴۹ کشور ودرخواست از شرکت‌های خارجی برای سرمایه گذاری در گردشگری قصد دارد سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی کشور افزایش دهد.

احمد الخطیب، رییس اداره گردشگری سعودى، قبل از اعلام رسمی طرح به خبرگزاری رویترز گفت پوشیدن عبایه برای زنان گردشگر خارجی اجباری نیست ولی آنها باید در اماکن عمومی از جمله ساحل پوشش “مناسبی” داشته باشند.

او تاکید کرد که مصرف الکل ممنوع خواهد ماند وافزود:”ما گردشگران فراوانی را جلب خواهیم کرد که برای لذت بردن از چیزهای دیگری به عربستان سعودی می آیند”.

براساس اين طرح درخواست ویزا می تواند از طریق اینترنت انجام شود وهزینه آن ۸۰ دلار خواهد بود. برخلاف قوانین قبلی اکنون زنان می توانند بدون همراه مرد به این کشور سفر کنند. ولی این سفرها اماکن مقدس مثل مکه ومدینه را شامل نمی شود.

هنوز فهرست کشورهایی که اتباع آنها ویزای ترجیحی دریافت می کنند منتشر نشده ولی رییس اداره گردشگری سعودى، احمد الخطیب گفت چین، ژاپن، اروپا وآمریکا از اهداف اصلی جلب توریست هستند.

بخش اعظم خارجیانی که به عربستان سعودی سفر می کنند اعضای خانواده کارگران خارجی ساکن این کشور، تجار وحجاج هستند که برای شرکت در مراسم حج ویزای مخصوص دریافت می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید