براى پیشگیرى شیوع کرونا.. عربستان سعودى مراسم عمره موقتا تعليق كرد

مقامات وزارت کشور عربستان سعودى به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا در این کشور چهارشنبه ۱۴ اسفند اعلام کردند که مراسم عمره موقتاً برای شهروندان سعودى وزائران دیگر کشورها به حالت تعلیق در‌می‌آید.

به گزارش دويچه وله فارسى، هفته گذشته، دولت عربستان سعودى ورود زائران مراسم عمره به شهر مدینه را ممنوع کرده بود. سفر به شهر مدینه وحضور در مسجد‌النبی، معروف به مسجد پیامبر اسلام، یکی از مراسم جنبی عمره است.

در همین حال خبرگزاری رسمی ‌عربستان سعودى (واس) گزارش کرد که تصمیم مقامات این کشور برای تعلیق مراسم عمره، بخشی از تدابیر پیشگیرانه دولت برای کاهش شیوع ویروس کرونا و”جلوگیری از سرایت آن به دو مکان مقدس” مسلمانان یعنی شهرهای مکه ومدینه است.

کشورهای حاشیه خلیج تا کنون ده‌ها مورد ابتلا به ویروس کرونا را در خاک خود ثبت واعلام کرده وگفته‌اند که بیشتر این افراد، کسانی هستند که از ایران به کشورهای خود برگشته‌اند.

هر سال میلیون‌ها مسلمان از سراسر جهان برای اجرای مراسم عمره راهی عربستان سعودى می ‌شوند. مراسم عمره برای مسلمانان بر عکس “حج تمتع”، فریضه‌ای واجب نیست. حج به عنوان مراسمی اصلی وواجب، سالیانه در ماه ذى الحجه برگزار می ‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید