بازداشت سردبیر پس از انتشار مصاحبه شمخانى “۱۳ سناریو انتقامی از آمریکا”

گزارش ها حاكيست كه تقی دژاکام، سردبیر نشریه “حرم” روز ۱۹ دی بازداشت شد. خبرگزاری “فارس” با انتشار این خبر، علت بازداشت سردبیر این نشریه را شکایت دبیر شورای عالی امنیت ملى، علی شمخانی، عنوان کرده است.

نشریه حرم مصاحبه ‌ای با علی شمخانی با موضوع  “برنامه‌های انتقامی از آمریکا” از طريق “۱۳ سناریو” انتقام خون كشته شدن قاسم سلیمانی منتشر کرد وخبرگزاری‌های “تسنیم” و”فارس”، وابسته به سپاه پاسداران نیز بخش‌های از این مصاحبه را در تاریخ ۱۷ دی ماه منتشر کردند.

اما علی شمخانی، گفته است اساسا چنین مصاحبه‌ای با نشریه حرم نداشته ودر پی آن از سردبیر او شکایت کرده است که منجر به بازداشت تقی دژاکام شده است.

پس از انتشار وبازنشر این مصاحبه، شورای عالی امنیت ملی گفته‌های دبیر خود را تکذیب واعلام کرد که علی شمخانی “با هیچ یک از رسانه‌ها مصاحبه‌ای نداشته است”. اين در حالى است كه پس از انتشار خبر بازداشت تقی دژاکام، خبرگزاری‌های تسنیم وفارس هر دو این مصاحبه را از سایت خود حذف کردند.

علی شمخانی درین مصاحبه از “۱۳ سناریو” انتقام خون قاسم سلیمانی گفته بود: “تاکنون ۱۳ سناریو انتقام در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده وحتی اگر بر ضعیف‌ترین سناریو هم اجماع صورت بگیرد اجرای آن می ‌تواند یک کابوس تاریخی برای آمریکایی‌ها باشد”.

علی شمخانی او در این مصاحبه گفته بود عملیات انتقام در قالب یک “تک عملیات” صورت نخواهد گرفت. وى درباره تاکید ایران به حذف نیروهای آمریکایی در منطقه هم گفته بود: “واکنش ما به هر ترتیب متوجه نیروهای آمریکایی در منطقه است وتأکید داریم که نیروها حذف شوند”.

فرمانده نيروى قدس سپاه پاسداران، قاسم سليمانى بهمراه جانشين فرمانده گروه شبه نظامى عراقى الحشد الشعبي، ابو مهدى المهندس وچند نظامى ديگر در حمله هوايى آمريكايى جمعه گذشته در نزديكى فرودگاه بين الملل بغداد كشته شده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید