ایران.. ۱۴ تن از کارگران نیشکر هفت ‌تپه بازداشت شدند

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، ۱۴ تن از کارگران این شرکت بازداشت شده‌ اند. برخی رسانه‌های رسمی ایران نیز خبر بازداشت شماری از این کارگران را تأیید کرده‌ اند ودر کانال تلگرامی خود افزوده است كه همچنین یازده نفر دیگر از کارگران هفت‌تپه با هماهنگی پلیس اطلاعات وامنیت شوش، در عوارضی بزرگراه خرم‌آباد تهران بازداشت شدند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه در این سندیکا علت بازداشت این کارگران را “نامعلوم” اعلام کرده است ودر عين حال بازداشت کارگران این شرکت را به عنوان “عملی بغایت ناپسند، زشت وضد کارگری” محکوم کرده وخواستار “آزادی بی قید وشرط تمامی بازداشت‌شدگان” شده است.

اين در حالى كه خبرگزاری کار دولتى “ایلنا” نیز تأیید کرد که شب گذشته، تعدادی از کارگران نیشکر هفت‌تپه برای دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس قصد آمدن به تهران را داشتند که در میانه راه، ظاهرا بازداشت شده‌ اند.

به گزارش این خبرگزاری “در بین این کارگران اعضای شورای اسلامی کار این واحد صنعتی بودند که قصد داشتند در ارتباط با مشکلات این واحد تولیدی با نمایندگان مجلس دیدار ورایزنی نمایند. کارگران هفت‌‌تپه در مورد این کارگران ابراز نگرانی کردند”.

وظاهرا امروز نیز اعتراضات کارگران هفت‌تپه با خواسته بازگشت به کار همکاران تعدیلی‌شان ادامه دارد؛ بیش از ده روز است که این کارگران خواستار بازگشت به کار بیش از بیست نفر از همکاران اخراجی خود هستند.

این تشکل کارگری اسامی کارگرانی را که در “عوارضی خرم‌آباد” بازداشت شده ‌اند، محمد خنیفر، ابراهیم عباسی منجزی، امید آزادی، حسن جوادی کهنگی، مهدی داودی، محمد امیدوار، عماد کثیر وبنی سعد عنوان کرده است. اسامی سه کارگر دیگر هنوز مشخص نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید