انفجار غرب کابل كشته شدن چهار کارمند کمیسیون اصلاحات اداری بر جاي گذاشت

وزارت کشور افغانستان وقوع این انفجار را در منطقه دارالامان در غرب کابل تایید کرد و گفت که این انفجار ناشی از بمب مغناطیسی در یک خودرو مینی‌بوس (کاستر) مربوط به کارمندان کمیسیون اصلاحات اداری بوده که حوالی ساعت ۱۳:۳۰ به وقت محلی رخ داده است.

مسئول روابط عمومی کمیسیون اصلاحات اداری، عبد الفرید احمد، به بی‌بی‌سی فارسى گفت که در این انفجار چهار نفر کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شده‌اند وافزود که همه قربانیان کارمندان این اداره بوده‌اند که بعد از ختم ساعت کاری در حال رفتن به سمت خانه بودند.

اما سخنگوی وزارت بهداشت، وحید مایار، گفته است تعداد زخمیان به ۱۰ تن و تعداد کشته‌ها به ۵ نفر رسیده‌ است. در حالي كه تاکنون مسئولیت این حمله را گروهی به عهده نگرفته است.

روز گذشته نیز کابل شاهد چهار انفجار بود که دو مورد آن ناشی از مین مغناطیسی بودند. یک خودرو دانشجویان دانشگاه برهان‌الدین ربانی و یک خودرو کمیسیون مستقل انتخابات هدف انفجار مین مغناطیسی قرار گرفتند.

در انفجارهای دیروز ۲۷ نفر زخمی و دو تن کشته شدند. زخمی شدگان شامل ۵ دانشجوی دختر نیز بودند. مسئولیت انفجار دیروز را داعش به عهده گرفت.

حمله به خودروهای حامل کارمندان دولت کم سابقه نبوده است. در سال‌های اخیر چندین بس/اتوبوس کارمندان دولتی در کابل هدف حملات انتحاری و مین‌گذاری قرار گرفت و تلفات زیاد در پی‌داشت.

در پی این حملات مرگبار، دولت افغانستان خدمات حمل و نقل تمامی کارمندان پایین‌رتبه دولتی را در کابل لغو کرد و در عوض به آنها هزینه حمل و نقل‌ می‌پردازد.

ممکن است شما دوست داشته باشید