الجبیر: ما در سانحه برای نفتکش ایرانی دست نداشته ‌ایم

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی، روز یک‌شنبه گفت که کشورش در سانحه ‌ای که برای نفتکش ایرانی بنام “سابیتی” در دریای سرخ پیش آمده دست نداشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، الجبیر در ریاض به خبرنگاران گفت: “ما به هیچ وجه دست به چنین رفتاری نمی‌ زنیم. ما این‌گونه عمل نمی‌کنیم ودر گذشته هم چنین نکرده ‌ایم”. وافزود که در مورد این سانحه گزارش‌های متناقض منتشر شده است.

خبرگزاری‌های ایرانی روز جمعه نوشتند که نفتکش ایرانی سابیتی متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت‌های ۵ و۵:۲۰ صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

همان طور که تنکرترکرز، سایت ردیابی کشتی‌ها، نیز اشاره کرده است، این محدوده‌ ای است که در چند ماه گذشته دست‌کم دو کشتی دیگر متعلق به ایران دچار سانحه شده ‌اند.

ابتدا در اردیبهشت ‌ماه سال جاری یک کشتی به نام هپینس ۱ دچار نقص فنی شد ودر بندر جده عربستان سعودی پهلو گرفت، سپس در مردادماه گذشته شرکت ملی نفتکش ایران خبر داد که نفتکش هِلم در دریای سرخ دچار نقص فنی شده‌ است.

شايان بتذكر است كه این حادثه تقریباً یک ماه پس از آن رخ می‌دهد که به تاسیسات آرامکو در عربستان سعودی ودر اردیبهشت‌ماه امسال به چند نفتکش‌ خارجی در آب‌های امارات متحده عربی حمله شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید