الجبیر: اظهارات دولت ایران در مورد ارسال پیام به تهران دقیق نیست

عادل الجبیر، وزیر مشاور امور خارجه پادشاهی عربستان سعودی، گفته است كه اظهارات سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران در مورد ارسال پیام از سوی سران عربستان سعودى به اين كشور دقیق نیست.

وزیر مشاور امور خارجه عربستان سعودى در پنج توئیت در مورد سخنان سخنگوی دولت ایران، اظهار کرده ‌است که پادشاهی عربستان سعودی به کشورهای برادر توضیح داده که آن‌ کسی که تنش‌ها را ایجاد کرده باید آغازگر تنش ‌زدایی باشد.

در اين راستا، سخنگوی دولت ایران، علی ربیعی در جریان نشست خبری هشتم مهر ماه خود در واکنش به خبری در مورد ارسال پیام از سوی سران عربستان سعودى به تهران گفته بود: “اين خبر، خبر درستی است”.

ربیعی در عین حال گفته بود: “پیام‌هایی از سوی عربستان سعودى به ما رسیده‌ است” وبه گفته او “ما باید پیام علنی آن را بدانیم ویکی از پیام‌های آن می‌تواند پایان حمله به یمن باشد”.

آقای ربیعی افزود: “پیغام‌هایی از سوی برخی سران کشورها از طرف سعودی‌ها به حسن روحانی ارائه شد ولی ایران باید نشانه‌هایی از این موضوع را ببیند كه عربستان سعودى اگر واقعاً به دنبال تغییر رفتار باشد، ایران از آن استقبال می ‌کند”.

شايان بتذكر است كه رژيم جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین حامی شبه نظاميان حوثی‌ در یمن است كه تهران بارها متهم به ارسال سلاح و کمک‌های دیگر به این گروه شده ‌است.

ممکن است شما دوست داشته باشید