اعتصاب کارگران هفت تپه بدليل تمدید نکردن قرارداد ۲۰ نفر ادامه دارد

با گذشت یک هفته از اعتصاب کارگران هفت تپه در اعتراض به اخراج حدود ۲۰ نفر از کارگران این کارخانه،‌ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در واکنش به این موضوع گفت: “قرارداد کارفرما با کارگران تمام شد وکارفرما بنا به اختیارات  قرارداد این ۲۰ نفر را تمدید نکرد”.

شریعتی در گفت‌و‌گو با شبکه خبر با شاره به اینکه دستور بررسی دلایل عدم تمدید قرارداد این ۲۰ نفر را امروز داده است،‌گفت: “البته کارگران باید متعهد به همکاری با کارفرما باشند در قبال دریافتی نسبت به تامین آنچه کارفرما می خواهد انجام دهند. هر کس بخواهد از حقش تخطی کند وزیاده خواهی کند این قابل قبول نیست”.

به گفته استاندار خوزستان از سال گذشته تا کنون با تشکیل کمیته ‌ای متشکل از دادستان مرکز استان، ‌نمایندگانی از اداره کل اطلاعات،‌ قرارگاه ابوالفضل، ‌وزارت جهاد کشاورزی ونمایندگان کارگران وکارفرمایان معوقات حقوقی،‌سنوات بازنشستگان وبیمه‌ها پرداخت شده است.

این در حالی است که برخی از کارگران هفت تپه با رد سخنان آقای شریعتی با اشاره به مشکلات کارگران در این کارخانه می‌گویند حقوق ومعوقات آنها همچنان نامنظم پرداخت می‌شود ونمایندگان کارگران معترض همانند اسماعیل بخشی با حکم سنگین زندان مواجه شده ویا از کار اخراج شده ‌اند.

شايان به يادآورى است كه از اواسط دهه ۸۰  بود که اعتراضات کارگران به دلیل تاخیر در پرداخت سه ماه حقوق شکل گرفت کارگران هفت تپه بارها نسبت به عدم پرداخت حقوق ومعوقات وامنیت شغلی خود دست به اعتراض، تجمع واعتصاب زده ‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید