اعتراض شهروندان افغانستان به شکنجه یک جوان مهاجر در ایران

شماری از شهروندان افغانستان در واکنش به شکنجه یک مهاجر افغانستانی در ایران در برابر سفارت این کشور در کابل اعتراض کردند. واين در واكنش به یک ویدیوی كه در آن یک جوان ۱۶ ساله مهاجر افغان در استان هرمزگان ایران مورد شکنجه قرار گرفته است.

معترضان افغان در برابر سفارت ایران در کابل از جمهوری اسلامی خواسته ‌اند تا رفتارشان را در قبال مهاجران تغییر دهد. معترضان همچنین از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا سفیر ایران را برای ارائه توضیح در این مورد احضار کند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با نشر اعلامیه ‌ای گفته است كه شورای محلی روستای سَلخ در جزیره قشم ولایت هرمزگان ایران یک جوان ۱۶ ساله افغان را شکنجه کرده‌ است.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان شکنجه مهاجر افغان را یک “عمل جنایت‌کارانه” خوانده وگفته است برای تأمین حقوق این مهاجر “در سطح ملی وبین‌المللی دادخواهی” می‌کند.

کمیسیون حقوق بشر همچنین از مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز خواسته است تا عاملان این رویداد را بازداشت وجلو هرگونه آسیب رساندن جانی ومالی به شهروندان افغانستان را بگیرند. در حالى كه سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفته است که عاملان شکنجه این مهاجر در ایران بازداشت شده ‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید